Mieszkaniec Aurory sprawcą strzelaniny w Wirginii

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Mężczyzna, który 31 marca otworzył ogień na dworcu autobusowym w Richmont w Wirginii zabijając policjanta, został zidentyfikowany jako James Brown III, mieszkaniec podchicagowskiej Aurory.

37-letni policjant Chad P. Dermyer zmarł 31 marca na skutek ran postrzałowych. Zabójca, który otworzył ogień na dworcu autobusowym w Richmond w stanie Wirginia, zginął w rezultacie strzelaniny z policją.

Podczas strzelaniny dwie przypadkowe osoby zostały ranne, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik, którego tożsamość nie była początkowo znana, został zidentyfikowany jako James Brown III, mieszkaniec podchicagowskiej Aurory. Trwa dochodzenie mające ustalić okoliczności incydentu, w tym możliwe motywy działania sprawcy. Brown był wielokrotnie karany za napady, handel narkotykami i przemoc domową.

W Wirginii obowiązują liberalne przepisy regulujące posiadanie i noszenie broni przez obywateli. W tym stanie znajduje się siedziba wpływowego stowarzyszenia National Rifle Association (NRA), które zrzesza zwolenników utrzymania swobodnego dostępu do broni palnej. (PAP, gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*