Mieszkańcy powiatu Cook, uwaga na odrę

Mieszkańcy powiatu Cook, uwaga na odrę

Departament zdrowia powiatu Cook potwierdził w poniedziałek przypadek zachorowania na odrę. Osoby, które odwiedziły miejsca, w których przebywał chory, i mają objawy chorobowe, powinny natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Chory zakażony odrą 13 lipca był w restauracji Panera Bread przy 400 W. Division St. w Chicago. Jeżeli w tym dniu w godzinach 5-8.30 pm przebywałeś w tym lokalu i zdradzasz objawy chorobowe, powinieneś niezwłocznie skontaktować się ze swoim lekarzem. To samo dotyczy osób, które 14 lipca między 12 a 4 pm odwiedziły supermarket Jewel-Osco przy 333 E. Euclid Ave. w Mount Prospect, gdzie również przebywał chory.

Objawy odry pojawiają się w ciągu tygodnia lub dwóch od chwili zakażenia. Należą do nich gorączka, kaszel, katar, łzawiące oczy oraz wysypka. Komplikacje z nieleczonej odry mogą prowadzić do zapalenia ucha, zapalenia płuc, a nawet zapalenia mózgu.

Odra to jedna z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Chory z powiatu Cook zaraził się w czasie podróży zagranicznej i nie był szczepiony. Według departamentu zdrowia, osoby szczepione przeciwko odrze jako dzieci mają mniejsze ryzyko zachorowania.

(jm)

fot.huntlh/Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*