Mieszkańcy okolic Midway: nasze okna wydzielają toksyczne gazy

Mieszkańcy okolic Midway: nasze okna wydzielają toksyczne gazy

Mieszkańcy okolic lotniska Midway skarżą się, że dźwiękoszczelne, winylowe okna, zainstalowane przez władze Chicago w celu zablokowania hałasu z odrzutowców, wydzielają niebezpieczne dla zdrowia gazy.

Początkowo sąsiedzi Midway byli bardzo zadowoleni z nowych okien, ponieważ dobrze wyciszyły hałasy lotniska. Problemy zaczęły się, gdy zaświeciło słońce, a plastik się rozgrzał i zaczął wydzielać nieprzyjemny zapach.

Zdaniem mieszkańców okolic lotniska, okna wydzielają chlorek winylu – toksyczny gaz, niebezpieczny dla zdrowia. O tym oraz o obawach o bezpieczeństwo i zdrowie swych rodzin mówili mieszkańcy okolic Midway na pełnym emocji spotkaniu z przedstawicielami władz miasta, które odbyło się w zeszłym tygodniu. Spotkanie zostało zorganizowane przez komisję ds. kontroli hałasu z lotniska Midway (Midway Noise Compatibility Commission).

Jak poinformowali przedstawiciele komisji, władze miasta mogą wymienić wadliwe okna, pod warunkiem, że w przyszłości władze nie zostaną pozwane do sądu przez poszkodowanych mieszkańców.

Osoby mieszkające w pobliżu Midway, które chciałyby wymienić swe dźwiękoszczelne okna na bardziej bezpieczne, powinny skontaktować się z przedstawicielem miejskiego programu ds. wyciszania lotniskowego hałasu (Midway Sound Insulation Program Office), tel. (773) 838-5632.

(ao)

Na zdj.: lotnisko Midway fot.Sox23/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*