Mieszkańcy Jefferson Park przeciwni budowie apartamentowca dla osób z niskim uposażeniem

Projekt apartamentowca w Jefferson Park fot.fccommunities.org

Projekt apartamentowca w Jefferson Park fot.fccommunities.org

Propozycja budowy w centrum Jefferson Park siedmiopiętrowego apartamentowca dla osób z niskim uposażeniem wywołała wśród mieszkańców dzielnicy gorący sprzeciw. Wieżowiec, który ma powstać przy 5150 N. Northwest Highway, miałby 80 mieszkań, które byłyby wynajmowane poniżej ceny rynkowej osobom z niskim dochodem.

W Jefferson Park od dawna już nie było takich emocji. Zdecydowana większość mieszkańców nie kryje swojego sprzeciwu, argumentując, że dzielnica w żaden sposób nie zyska na tej inwestycji. Zdaniem mieszkańców sprowadzi to do dzielnicy przestępczość, obniży wartość nieruchomości, zwiększy korki.

Projekt przygotowany przez firmę deweloperską Full Circle Communities ma, poza 80 mieszkaniami, obejmować bibliotekę, centrum biznesowe, sklepy oraz park. Mieszkania w pierwszej kolejności będą udostępnione weteranom, osobom niepełnosprawnym, będą dostosowane do wózków inwalidzkich – informuje portal DNAinfo.

Cena wynajmu będzie uzależniona od dochodów, ale 20-30 mieszkań zostanie zarezerwowanych dla podopiecznych Chicago Housing Authority, objętych programami dla najuboższych.

Przeciwko projektowi już przygotowano dwie petycje, skierowane na ręce radnego 45. okręgu wyborczego Johna Areny. Mieszkańcy dzielnicy, która jako jedna z niewielu w mieście nie doświadcza od lat wzrostu przestępczości, boją się, że inwestycja zdecydowanie zmieni tę sytuację, dodatkowo doprowadzając do nieodwracalnego zatracenia charakteru przytulnej enklawy.

Pierwsze dzielnicowe spotkanie z mieszkańcami w sprawie projektu odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w budynku komendy przy 5150 N. Milwaukee. (tz)

Categories: Chicago

Comments

  1. obserwator
    obserwator 4 lutego, 2017, 15:32

    Mieszkańcy Jefferson Park obudzili się za późno. Wybrali aldermana J.Arena na drugą kadencję zupełnie nie myśląc. Główna jego działalność to spotkania z developerami i nowe inicjatywy „developerskie”. J.Arena myśli o przyszłości i wie, że obywatele którzy otrzymują z miasta dotacje na mieszkania głosują na demokratów. Takich obywateli potrzeba jak najwięcej w Jefferson Park, który nie może odstawać od reszty Chicago. Inne sprawy nie interesują aldermana. Jest takie skrzyżowanie ulic Catalpa Ave/Central Ave. Codziennie przechodzą przez nie dziesiątki dzieci do pobliskiej szkoły. Przejścia na skrzyżowaniu sa prawie niewidoczne juz drugi rok. Skrzyżowanie nie posiada świateł i wartownika. Prawdopodobnie tylko jakiś wypadek zmusi do działania odpowiednie służby.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*