Miejskie ID dla nieudokumentowanych

Prawo jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów w Illinois fot.Office of Secretary of State

Prawo jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów w Illinois fot.Office of Secretary of State

Milion dolarów w przyszłorocznym budżecie Chicago przeznaczony zostanie na program przyznawania miejskich kart identyfikacyjnych. O dokumenty takie będą się mogli ubiegać mieszkańcy Chicago, którzy z różnych względów mają problemy z uzyskaniem dokumentu tożsamości.

W przyszłym roku o miejskie ID będą mogli ubiegać się nieudokumentowani imigranci, bezdomni, czy osoby, które wyszły z więzienia. ID nie będzie zastępowało prawa jazdy, ale pomoże uzyskać dostęp do programów pomocowych, do korzystania z bibliotek, czy otrzymanie zniżki w instytucjach kulturalnych.

Szczegóły przyznawania dokumentów są dopracowywane. O nowym programie poinformowali na wspólnej konferencji prasowej burmistrz Rahm Emanuel i skarbniczka miasta Susana Mendoza. Podobne miejskie dokumenty wprowadziło już wiele amerykańskich miast, między innymi San Francisco, Waszyngton i Nowy Jork.
(mm)

Categories: Chicago

Comments

 1. koziolek
  koziolek 14 października, 2016, 11:55

  Po co im ..? I tak maja wszystko za darmo od miasta , rodza dzieci bezplatnie, zywia ich za nasze pieniadze , oszukuja przy rozliczaniu po to zeby tylko wszystko miec za free?a nowy dom , samochod I wakacje 10 razy do roku to normalka- tak naprawde jak na to wszystko patrzysz lepiej jest byc nielegalnie jak legalnie …LOL
  ID problem jest tylko w Jewel jak kupujesz buzzzzzzz

  Reply this comment
 2. czyt
  czyt 15 października, 2016, 04:35

  kto sfinansuje to podatnik?

  Reply this comment
 3. A
  A 15 października, 2016, 12:23

  A wy to so wczoraj urodziloscie? Iltylko amerykanie dostaja wszystko za darmo, glownie Ci leniwi murzyni, ktorym sie pracowac nie chce. Tak Ci maja domy za darmo, jedzenie i stac ich na swietne samochody. A nie zwykli imigranci, ktorzy po prostu probuja przetrwac. A ilu jest nielegalnych polakow którzy placa podatki a nie maja sociala? Placa bo sie boja I nie siedza i nie narzekaja, ze za ich pieniadze inni maja dobre zycie. Widze zal dupe sciska, ze ktos moze sobie wejsc do baru z kartka ID zamiast paszportu? Gratuluje inteligencji.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*