Miejska pomoc przy zakupie domu

Miejska pomoc przy zakupie domu

Burmistrz Rahm Emanuel poinformował o miejskim programie pomocy przy zakupie tanich domów mieszkalnych dla kwalifikujących się nabywców o niskich dochodach.

Na konferencji prasowej burmistrz Rahm Emanuel oświadczył, że program pn. Building Neighborhoods and Affordable Homes ma charakter pilotażowy. Dzięki inicjatywie, kwalifikujący się nabywcy otrzymają pomoc finansową od władz miasta przy zakupie nowych, dostępnych cenowo domów mieszkalnych na południu i zachodzie miasta. Domy będą wybudowane na parcelach, które zostały sprzedane deweloperom przez władze miasta za symbolicznego dolara.

Jak wyjaśniły władze Chicago, południowe i zachodnie rejony miasta nie są atrakcyjne dla inwestorów i przedsiębiorców budowlanych, bo wciąż zmagają się ze skutkami recesji. Dlatego miasto zachęciło deweloperów do zagospodarowania nieużytków udostępniając działki pod zabudowę w cenie jednego dolara.

Domy będą oferowane w dzielnicach: Englewood, Garfield Park, Humboldt Park, Lawndale, Little Village i Woodlawn.

Kwalifikujący się właściciele domów otrzymają od miasta pomoc od 40 do 60 tys. dol. Do programu będą kwalifikowali się nabywcy, których dochody nie przekraczają 140 proc. średnich zarobków w danej okolicy. To znaczy, że pomoc będzie mogła na przykład otrzymać trzyosobowa rodzina, której dochód wynosi mniej niż 106 tys. dol. rocznie.

(ao)

fot.Michael Reynolds/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*