Michelle Obama odwiedza Chicago, by promować walkę z otyłością

Jedna trzecia amerykańskich dzieci ma nadwagę. Rozpoczęta przed czterema laty przez Michelle Obamę akcja „Let’s Move” (Rusz się) ma na celu promocję zdrowego odżywiania i ćwiczeń. Dziś Chicago odwiedza Pierwsza Dama, by zachęcać do włączenia się w rozpoczętą przez nią kampanię.

fot.Wikipedia/ Jedna trzecia amerykańskich dzieci ma nadwagę lub jest otyła

fot.Wikipedia/ Jedna trzecia amerykańskich dzieci ma nadwagę lub jest otyła

Wizyta w Wietrznym Mieście jest jednym z etapów dwudniowej podróży, w czasie której Michelle Obama odwiedzi poza Illinois, także Mississippi i Missouri. Weźmie udział w programach radiowych i telewizyjnych, w których będzie namawiac do aktywnego trybu życia.

Mimo krytyki jej przedsięwzięcia,  w większości ze strony republikańskich wyborców, Pierwsza Dama nie zniechęca się i nadal forsuje kampanię zmierzającą do umieszczania na opakowaniach zawartości kalorycznej produktów, a także zmniejszania zawartości cukru i soli w potrawach przeznaczanych na lunch w szkolnych stołówkach.

Według agencji Associated Press akcję żony prezydenat popiera aż 83 proc. ankietowanych Amerykanów. Pozytywnie odpowiedział także koncern Wal-Mart, największy na świecie detalista, który na swoich produktach zaczął umieszczać nalepki pomagające klientom łatwe znalezienie zdrowej żywności. Także kompanie takie jak General Mills i Kellogg’s po spotkaniach Pierwszej Damy z ich zarządem podążyły za sugestią umieszczania informacji o zawartości kalorycznej produkowanych przez nie towarów.

Problem otyłości dotyka w USA 30 proc. dzieci w wieku szkolnym. Według statystyk problemy z wagą zaczynają pojawiać się u amerykańskich dzieci coraz wcześniej. Prawie 6 proc. niemowląt poniżej 6. miesiąca życia ma nadwagę. W latach 1980-2001 wskaźnik ten wynosił 3,4 proc. Z ostatnich badań wynika, że co piąte dziecko w wieku do sześciu lat ma nadwagę bądź jest otyłe. Niemal 50 proc. dzieci, które cierpią na otyłość, miało nadwagę zanim skończyły dwa lata.

tz

Categories: Chicago, Wydarzenia

Comments

 1. niepokorny.
  niepokorny. 27 lutego, 2013, 14:39

  Najpierw sie oglupia obywateli w celu zdobycia latwych glosow w wyborach, a pozniej robi sie „wielkie akcje uswiadamiajace” na temat dobrego i wlasciwego odzywiania. Typowe dla lewackiego prymitywizmu. „Wyhodowani” niewolnicy zawsze beda sie odzywiac niezdrowo.

  Reply this comment
  • poniedzialkowy dół
   poniedzialkowy dół 27 lutego, 2013, 18:12

   Obama nie musi nic robic.Nie moze ubiegac sie o reelekcje.Pamietam jednak co robil prezydent „W”.To on uswiadamial dziatwe szkolna Florydy gdy nastapil Sept.11.To on zmienial stopien zagrozenia atakiem terorystycznym gdy notowania spadaly.To on wprowadzil clo zaporowe na stal z Europy aby przyciagnac elektorat hutniczych rejonow Pensylwanii.To nic ,ze musial sie ugiac przed decyzja Swiatowego Sadu Arbitrazowego i sankcjami nalozonymi przez Unie Europejska ale to juz bylo po prawyborach.Cel osiagniety.
   „Wyhodowani niewolnicy zawsze beda sie odzywiac niezdrowo’.Co ty zrzedzisz.Ot, typowy prawicowy, zwalczajacy inne poglady koltunek.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*