Michael Szot odpowiedzialny za śmierć dwójki przyjaciół

Michael Szot odpowiedzialny za śmierć dwójki przyjaciół

Student uniwersytetu Northwestern Michael T. Szot w sobotę nad ranem spowodował wypadek, w wyniku którego zginęła dwójka pasażerów prowadzonego przez niego samochodu. Szot był pijany, przyznał się także, że kilka godzin wcześniej palił marihuanę.

Michael Szot fot.arch. policji

Michael Szot fot.arch. policji

Jak podaje „Chicago Tribune”,  w sobotę około godz. 2.00 policja i straż pożarna dostały meldunek, że do zamienionego w jezioro wyrobiska po kamieniołomie w Naperville Park District wjechał samochód.

Kierowca, 21-letni Michael T. Szot zamieszkały w podmiejskiej Genevie, wydostał się z pojazdu i dopłynął do brzegu. Jednak jego pasażerowie – Mihirtej Boddupalli  z Lisle i Sajjad Safiullah Syed z Naperville, obaj w wieku 21 lat – utonęli.

Po wyjściu ze szpitala Szot został aresztowany. Jest oskarżony o niebezpieczne prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (DUI) i o nieumyślne spowodowanie śmierci. Według zeznań kierowcy, samochód wypadł z jezdni na zakręcie, uderzył w drzewo, a następnie wylądował w jeziorze.

Według informacji prokuratury stanowej poziom alkoholu we krwi Szota przewyższał legalną granicę 0,08, a on sam przyznał, że przed wypadkiem palił marihuanę. Sąd wyznaczył dla 21-latka kaucję wysokości 250 tys. dolarów.

Prowadząca dochodzenie policja w Naperville prosi wszystkich, którzy byli świadkami wypadku, o kontakt z wydziałem ruchu drogowego (Traffic Unit) pod numerem tel. (630) 305-5285.

(kc)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*