Ojciec oskarżony o zabójstwo 3-latki

fot. EPA

Eduardo Aleman został oskarżony o zabójstwo swojej 3-letniej córki, której ciało znaleziono w mieszkaniu w chicagowskiej dzielnicy Little Village. Ofiara została pobita na śmierć.

18 czerwca, wczesnym popołudniem, policja odpowiedziała na zgłoszenie dotyczące 3-letniej dziewczynki, która nie dawała znaków życia. Na miejscu, w mieszkaniu znajdującym się w okolicy 2500 South Homan, w chicagowskiej dzielnicy Little Village, ratownicy zastali ojca dziewczynki, który próbował reanimować córkę. Niestety 3-latka zmarła. Na ciele Jesipel Aleman znaleziono ślady pobicia. Sekcja zwłok potwierdziła, że dziecko zmarło na skutek rozległych obrażeń odniesionych w wyniku pobicia.

W związku z morderstwem córki policja zatrzymała 26-letniego Eduardo Alemana. Mężczyzna przyznał, że pobił dziecko pasem, ponieważ Jesipel nie chciała jeść. Przestał bić, kiedy dziewczynka nie reagowała na kolejne uderzenia. Matka zakatowanej 3-latki – partnerka Alemana wyszła kilka godzin wcześniej z domu po kłótni z nim. Zabrała ze sobą 5-letnią córkę, a Jesipel zostawiła pod opieką ojca.

20 czerwca Eduardo Aleman stanął przed sądem. Sędzia Adam Bourgeois Jr. zdecydował o niewyznaczaniu kaucji. Dzieciobójca został oskarżony o morderstwo z premedytacją.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*