Mężczyzna na wózku uratowany z płonącej piramidy

Mężczyzna na wózku uratowany z płonącej piramidy

Strażacy, którzy ugasili pożar niezwykłego budynku – „Złotej Piramidy”, znajdującej się w Wadsworth, w powiecie Lake, uratowali z płonącego budynku mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim.

Niezwykły dom, nazywany „Złotą Piramidą” znajduje się pod adresem 37921 North Dilleys Road w miejscowości Wadsworth, w powiecie Lake. Strażacy zostali wezwani do pożaru 17 lipca, krótko po godz. 4 pm. Otrzymali też informację, że w płonącym budynku przebywa człowiek.

Po błyskawicznej akcji strażacy zdołali uratować z pożaru mężczyznę, który porusza się na wózku inwalidzkim. Niestety, w płomieniach zginął jego pies. Gaszenie pożaru trwało blisko cztery godziny, a straż pożarna używała w tym celu wody pompowanej bezpośrednio z otaczającego piramidę zbiornika wodnego. Podczas akcji gaśniczej, utrudnionej z powodu skomplikowanej architektury budowli, trzech strażaków odniosło obrażenia niezagrażające życiu.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru i ocena rozmiaru zniszczeń. „Złota Piramida” była lokalną ciekawostką architektoniczną, chętnie odwiedzaną przez turystów. W środku znajdowały się egipskie artefakty.
(gd)

Na zdjęciu: „Złota Piramida” w Wadsworth fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*