Mężczyzna, który zgłosił zaginięcie matki, oskarżony o jej poćwiartowanie

Brian Peck (z lewej) zabił i poćwiartował ciało swojej matki Gail Peck    fot.Elgin Police Department

Mieszkaniec Elgin usłyszał zarzuty morderstwa z premedytacją i poćwiartowania ciała swojej matki, której szczątki znaleziono w stawie w chicagowskiej dzielnicy Lincoln Park. Kilka dni temu Brian Peck zgłosił na policję zaginięcie matki.

76-letnia Gail Peck ostatni raz była widziana w okolicy swojego w domu w Elgin 27 października wieczorem. Kobieta wyszła na spacer z psem, który, jak wynikało z relacji jej syna, kilka godzin później wrócił do domu bez właścicielki. 55-letni syn kobiety, Brian Peck, zgłosił na policję zaginięcie matki.

Nazajutrz, 28 października w stawie w chicagowskiej dzielnicy Lincoln Park, wędkarze znaleźli płócienną torbę wypełnioną ludzkimi szczątkami. Do akcji wkroczyli policyjni płetwonurkowie, którzy znaleźli kolejną torbę z fragmentami ciała. Departament policji w Elgin wstępnie ustalił, że w torbach wrzuconych do stawu znajdowały się szczątki Gail Peck, ale dopiero badania porównawcze DNA dadzą stuprocentową pewność.

Brian Peck został oskarżony o zamordowanie matki, poćwiartowanie jej ciała i próbę pozbycia się szczątków. Nie podano okoliczności makabrycznej zbrodni ani jej motywu.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*