Metallica zagra na Soldier Field

fot.PAP/EPA

fot.PAP/EPA

Kultowy zespół Metallica ogłosił swoją  amerykańską trasę, na której jest Chicago! Zespół zagra na Soldier Field 18 czerwca razem z Avenged Sevenfold.

Trasa koncertowa zespołu Metallica jest związana z promocją nowego albumu „Hardwired…To Self-Destruct”, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku.

Sprzedaż biletów rusza w najbliższy piątek o godz. 10.00.

Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX w., a także za jeden z najpopularniejszych i najwybitniejszych zespołów heavymetalowych w historii. Został założony w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Jest formacją heavymetalową z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w dziejach.

Nakład ze sprzedaży wszystkich albumów muzycznych Metalliki na całym świecie wyniósł ponad 110 milionów egzemplarzy, z czego ponad 54 milionów sprzedano w samych Stanach Zjednoczonych. Zespół pozostaje jedną z najbardziej dochodowych grup muzycznych ostatnich trzech dekad pod względem sprzedaży koncertów. Do 2014 roku Metallica zarobiła na trasach koncertowych 433 miliony dolarów.

(tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*