Menedżer Pizza Hut przywrócony do pracy. Pomogli internauci

Menedżer Pizza Hut przywrócony do pracy. Pomogli internauci

Menedżer Pizza Hut w Elkhart w Indiana odmówił otwarcia restauracji w Dniu Dziękczynienia. Uważał, że jego pracownikom też należy się święto. Za ten gest został zwolniony z pracy. Nie na długo.

Pizza Hut

fot.arch.

W obronie Tony’ego Rohra wystąpiły tysiące ludzi. W  akcji bardzo pomocny okazał się internet. Kompanię zarzucono e mailami. Ludzie grozili, że w przyszłości będą omijać wszystkie restauracje tej sieci. Pomogło.

Zarząd Pizza Hut oświadczył, że niezręcznej sytuacji można i trzeba było uniknąć. Winę za to „nieporozumienie” złożono na lokalnego koncesjonariusza. „Szanujemy i rozumiemy prawo pracowników do wolnego dnia pracy w czasie świąt, czego dowodem jest fakt, że większość  restauracji Pizza Hut jest zamknięta w Dniu Dziękczynienia. Zwróciliśmy się do lokalnego koncesjonariusza, by przywrócił Tony’ego Rohra na stanowisko menedżera”.

Dwa tygodnie wcześniej, w rozmowie z lokalną telewizją Rohr powiedział, że Pizza Hut nie powinna zmuszać ludzi do pracy w Thanksgiving. „Dlaczego nie mielibyśmy być tą kompanią, która przeciwstawi się korporacyjnym naciskom i powie, że dba  o swoich pracowników i w Thanksgiving daje im wolny dzień”.

Ponad 60 proc. Amerykanów zgadza się z opinią Tony’ego Rohra. Uważają, że w dni świąteczne wszystkie sklepy powinny być zamknięte. W grupie tej na pewno nie ma ludzi, którzy w Dniu Dziękczynienia od południa stali w długich kolejkach przed sklepami. Niektórzy wyczekiwanie na okazję uważają za część świątecznej tradycji.

(eg) 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*