Menedżer CVS wezwał policję na Afroamerykankę z powodu kuponu

Menedżer CVS wezwał policję na Afroamerykankę z powodu kuponu

Zarząd sieci aptecznej CVS wystosował w weekend publiczne przeprosiny skierowane do klientki, na którą menedżer sklepu w Chicago wezwał policję. Afroamerykanka próbowała użyć kuponu dyskontowego przy kasie, ale menedżer zarzucił jej oszustwo.

Do zdarzenia doszło wieczorem w piątek 13 lipca w CVS w rejonie 6100 N. Broadway na północy Chicago. Afroamerykanka próbowała użyć kuponu dyskontowego płacąc za zakupy przy kasie, ale menedżer stwierdził, że kupon jest podrobiony. Gdy kobieta wystąpiła z sugestią, by zadzwonić do zwierzchników kierownika sklepu w siedzibie korporacyjnej CVS, ten zarzucił jej oszustwo.

Klientka, Camilla Hudson nagrała telefonem komórkowym zdarzenie i wideo zamieściła w mediach społecznościowych. Nagranie pokazuje wyraźnie wzburzonego Morry’ego Matsona, menedżera sklepu, jak telefonuje na policję i trzyma słuchawkę w trzęsących się rękach.

Zarząd CVS wystosował oficjalne oświadczenie, w którym nie tylko przeprosił za zachowanie menedżera sklepu, ale też zapewnił, że firma nie toleruje rasistowskich zachowań swojego personelu. Firma CVS stwierdziła, że zdarzenie jest przedmiotem śledztwa, a na czas jego trwania menedżer pozostanie zawieszony w obowiązkach.

Zawieszony w czynnościach menedżer Morry Matson był delegatem Donalda Trumpa na Konwencję Partii Republikańskiej podczas prezydenckiej kampanii wyborczej w 2016 roku. Aktualnie Matson ubiega się o urząd radnego w 48. okręgu miejskim. Można się spodziewać, że zdarzenie w CVS nie przysporzy mu ani popularności, ani głosów w dzielnicy, w której mieszkają wyborcy o liberalnej orientacji politycznej.
(ao)

Na zdjęciu: Morry Matson, menadżer CVS-u, który zadzwonił na policję
fot.Camilla Hudson/screenshot

Categories: Chicago
Tags: CVS, menadżer

Comments

 1. JJJ
  JJJ 16 lipca, 2018, 14:26

  a ten kupon to jednak podrobiony byl czy nie? a facetowi nalezy sie premia ze nie dal sie nabrac tak jak Trump dal sie nabrac Putinowi.

  Reply this comment
 2. Normals
  Normals 16 lipca, 2018, 15:18

  I tak sie tworzy w spoleczenstwie niepokoje i rasizm, przedstawiajac w ten sposob takie wiadomosci. Przychodzi oszustka z podrobionym kuponem do sklepu, manager odmawia jego przyjecie po czym oszustka zaczyna krzyczec i obrazac personel na co zareagowal manager sklepu wypraszajac ja ze sklepu i dzwoniac na policje. Jaka wersje podaja media? Zly bialy manager skrzywdzil biedna murzynke bo byla czarna a CVS juz przeprasza. Gdzie my zyjemy? Niedlugo bedac bialy bede sie bal spojrzec na murzyna bo zostane oskarzony o rasizm.

  Reply this comment
 3. zza kałuży
  zza kałuży 16 lipca, 2018, 16:04

  „Przychodzi oszustka z podrobionym kuponem do sklepu”
  *
  Cały polonus chicagowski; dziecko Śliwy i Rzepkowskiego, ochrzczone przez Pieńkosa i wykształcone przez Biniendę.
  *
  Nie dziwota, że oszczerstwo jest jego pierwszą myślą.

  Reply this comment
 4. Stefan
  Stefan 16 lipca, 2018, 22:23

  Kupon byl prawdziwy CVS to sprawdzil i przeprosil poszkadowana

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*