Meksykanie z Chicago zaniepokojeni losem bliskich po trzęsieniu ziemi

Meksykanie z Chicago zaniepokojeni losem bliskich po trzęsieniu ziemi

Chicagowscy Meksykanie z niepokojem nasłuchują wieści od swoich rodzin zza południowej granicy. 19 września środkowy Meksyk nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1. Liczba ofiar przekroczyła już 250.

Po trzęsieniu ziemi wielu Meksykanów z Chicago wciąż wyczekuje wiadomości od swoich krewnych. Sytuację utrudniała awaria sieci połączeń komórkowych oraz brak prądu w wielu miejscach stanów Puebla, Morelos i Meksyk.

W nocy z wtorku na środę meksykańskie służby ratownicze oraz zwykli obywatele wciąż poszukiwali pod gruzami śladów osób, które mogły przeżyć.

Lokalni aktywiści latynoscy mają nadzieję, że w obliczu katastrofy chicagowianie zjednoczą się w chęci pomocy Meksykowi, podobnie jak zjednoczyli się w pomocy ofiarom huraganu Harvey oraz Irma.

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Meksyk dokładnie w rocznicę trzęsienia ziemi z 1985 r., w którym zginęło do 10 tys. osób, to największa w tym kraju klęska od 32 lat.

Meksykański Czerwony Krzyż uruchomił pomoc przez serwis internetowy Amazon, za pośrednictwem którego można zakupić rzeczy ze sporządzonej listy potrzeb, które będą przekazane ofiarom (amazon.com.mx). Wpłat na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi można dokonywać również przez serwis PayPal oraz na stronie projectpaz.org

(jm)

Na zdj.: akcja ratunkowa po trzęsieniu ziemi w Mexico City, fot.Jorge Dan Lopez/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*