Medyczna marihuana. Pomóż wydłużyć listę chorób

fot.O’Dea/Wikipedia

fot.O’Dea/Wikipedia

 

Mieszkańcy Illinois od 1 lipca mogą składać w stanowym departamencie zdrowia petycje z propozycjami schorzeń, które ich zdaniem powinny być leczone medyczną marihuaną. 

Powstający stanowy program leczenia medyczną marihuaną pozwala mieszkańcom stanu na zgłaszanie propozycji chorób, które mogą zostać objęte programem i w przyszłości leczone medyczną marihuaną. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje dwa razy w roku – w styczniu i lipcu.

Petycje, które można znaleźć na internetowej stronie Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois (The Illinois Department of Public Health) będą przyjmowane do końca bieżącego miesiąca. Następnie zarząd departamentu rozpatrzy propozycje korzystając z opinii ekspertów i przekaże je ustawodawcom. Po przeglądzie styczniowych zgłoszeń komisja zaaprobowała w maju 11 chorób, wśród nich zespół stresu pourazowego, migrenę i osteoporozę.

Proponowana wydłużona lista chorób w sierpniu zostanie przedstawiona w parlamencie stanowym. Proces legislacyjny może potrwać kilka miesięcy, po jego zakończeniu lista schorzeń objętych leczeniem medyczną marihuaną zostanie oficjalnie wydłużona.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*