McDonald’s zatrudni 11 tys. pracowników w regionie Chicago

fot.Justin Lane/EPA

Sieć restauracji McDonald’s planuje zatrudnić tego lata 250 tys. pracowników, z czego 11 tys. w okolicy Chicago. Aplikację można złożyć… na Snapchacie.

Firma z główną siedzibą w Oakbrook, która już wkrótce przeniesie się do chicagowskiego West Loop, od czerwca do sierpnia ma zamiar zatrudnić tysiące pracowników do swoich restauracji w Chicago, na przedmieściach oraz w rejonie północno-zachodniej Indiany.

McDonald’s postanowił przeprowadzić rekrutację niestandardową drogą – za pośrednictwem aplikacji Snapchat, Spotify i Hulu. Firma twierdzi, że to świetny sposób na dotarcie do młodszych aplikantów w miejscu, gdzie zawsze można ich spotkać – na smartfonach.

Od wtorku, 13 czerwca użytkownicy Snapchata mogą obejrzeć 10-sekundowe nagranie rekrutacyjne, a następnie jednym przeciągnięciem palca przenieść się do strony z aktualnymi ofertami pracy i formularzem aplikacji.

Przedstawiciele McDonald’s powiedzieli, że ambicja sieci pozostania „najlepszą pierwszą pracą w Ameryce” przekłada się na ofertę elastycznych godzin pracy, profesjonalnych szkoleń i miejsca na rozwój.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*