McCarthy szefem US Marshal’s w Illinois?

Garry McCarthy  fot.Tannen Maury/EPA

Garry McCarthy fot.Tannen Maury/EPA

Wśród republikanów w Illinois pojawiły się głosy, że prezydent Donald Trump może mianować byłego szefa chicagowskiej policji Garry’ego McCarthy’ego na stanowisko szefa policji federalnej US Marshal’s Service w regionie północnego Illinois.

Wysoki rangą republikanin z Illinois powiedział, że McCarthy został już poinformowany o takiej możliwości. Zwraca również uwagę, że posiada on ogromne doświadczenie w policji w stanach New Jersey i Nowym Jorku. Ponadto nie przepada za burmistrzem Rahmem Emanuelem i demokratycznym establishmentem Chicago. Twierdzi, że w Wietrznym Mieście było mniej przemocy, gdy McCarthy był szefem policji.

Donald Trump zarówno w swojej kampanii jak i już jako prezydent wielokrotnie nawiazywał do skali przestępczości w mieście.

Przypomnijmy, że w grudniu 2015 r. McCarthy utracił swoją posadę w Chicago po upublicznieniu wideo, na którym biały policjant zabija 16 strzałami czarnego nastolatka. Nagranie utrzymywane było przez władze w tajemnicy przez trzynaście miesięcy.

Służby U.S. Marshal’s Service powstały pod koniec XVIII w. i są najstarszą amerykańską agencją organów ścigania. Do jej obowiązków należy m.in. ochrona prezydenta i dygnitarzy państwowych oraz ściganie zbiegów.

(jm, ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*