Matka i córka nie przyznały się do zabicia dziecka wyciętego z łona matki

Clarisa Figueroa, left, Desiree Figueroa, center, and Piotr Bobak (Chicago Police Department)

Desiree i Clarisa Figueroa, matka i córka oskarżone o morderstwo ciężarnej nastolatki i jej dziecka, w poniedziałek 19 sierpnia nie przyznały się do zabójstwa chłopca wyciętego z łona matki. Wcześniej nie przyznały się do bestialskiego zamordowania jego matki.

19 sierpnia Desiree i Clarisa Figueroa ponownie stanęły przed chicagowskim sądem. Oskarżone o podwójne morderstwo kobiety, matka i córka, nie przyznają się do winy. 6 sierpnia mordercze duo zostało formalnie postawione w stan oskarżenia w sprawie śmierci dziecka, które zmarło w szpitalu 14 czerwca. Lekarze przypisują bezpośrednią przyczynę zgonu niedotlenieniu i uszkodzeniu mózgu płodu po zabiciu matki.

W czerwcu, 46-letnia Clarisa i jej 25-letnia córka, Desiree Figueroa, nie przyznały się do winy w sprawie porwania, zabójstwa, rozczłonkowania i ukrycia ciała 19-letniej Marlen Ochoa. Przez kilka tygodni kobiety udawały, że walczący o życie, zrabowany z łona matki chłopczyk, jest synem starszej kobiety. Ochoa została zamordowana 23 kwietnia br.

Przypomnijmy, że partner Clarisy Figueroa, Piotr Bobak, został oskarżony o pomoc w zatarciu śladów zbrodni. Rodzina Marlen Ochoa zamierza zwrócić się do stanowej prokuratury, aby mężczyzna również usłyszał zarzut zabójstwa dziecka.

Cała trójka przebywa w areszcie bez możliwości wyjścia za kaucją. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Przed sądem ponownie staną 10 września.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*