Masz dźwiękoszczelne okna? Mieszkasz koło O’Hare? Przyjdź na spotkanie

fot.Jason Szenes/EPA

 

Z problemem wadliwych, dźwiękoszczelnych okien, które wydzielają przykry odór, borykają się nie tylko mieszkańcy okolic lotniska Midway, ale również O’Hare. W związku z tym w środę, 20 września odbędzie się spotkanie władz Chicago z właścicielami domów znajdujących się w rejonie O’Hare.

Swą obecność zapowiedziała szefowa Departamentu Lotnictwa Cywilnego w Chicago Ginger Evans, ale nie wiadomo, czy wywiąże się z obietnicy. Evans miała odpowiedzieć na pytania dotyczące wadliwych okien 23 sierpnia, podczas spotkania z mieszkańcami okolic lotniska Midway, ale nie stawiła się na tym mityngu. Radni chicagowscy, którzy prowadzili sierpniowe spotkanie, wystosowali do Evans oficjalną pisemną naganę w związku z jej nieobecnością.

Spotkanie w środę, 20 września odbędzie się w Norridge Village Hall przy 4000 N. Olcott. Rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa co najmniej do południa. Swą obecność zapowiedzieli również poszkodowani mieszkańcy rejonu lotniska Midway. Przedstawiciele lokalnych władz wysłuchają opinii i odpowiedzą na pytania mieszkańców ws. przykrego zapachu, jaki wydzielają okienne framugi.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach poszkodowani, w tym polskie rodziny, domagają się, by władze miasta przysłały do ich domów ekspertów, którzy zidentyfikują emitowany gaz i ocenią jego wpływ na organizm człowieka. Mieszkańcy obawiają się, że szkodliwe chemikalia rujnują ich zdrowie. Problem może dotyczyć nawet 10 tys. domów, bo w tylu nieruchomościach zainstalowano dźwiękoszczelne okna.

Lokalne organizacje dzielnicowe apelują o dobrą frekwencję na spotkaniu w Norridge; im więcej protestujących, tym większy nacisk na lokalne władze, by podjęły odpowiednie działania. Problemem wadliwych okien dotknięci są m.in. mieszkańcy chicagowskich okręgów miejskich: 36., 38.,41. i 45.

Dodatkowe informacje na profilu facebookowym: Midway Defective Window Recipients (www.facebook.com/pzidarich6348/). Można też na FB zostawić wiadomość do kierujących akcją: Pam Zidarich (w języku angielskim) i Barbary Gabki (w języku polskim).

(ao)

Categories: Chicago
Tags: lotnisko, O'Hare, okna

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*