Masz dług wobec miasta? Możesz stracić samochód

Najpierw blokada, a potem nawet zlicytowanie samochodu – takich kar dla osób zalegających z płatnościami za miejskie rachunki chce stanowy senator z Illinois. Ira Silverstein, reprezentujący w Springfield 8. okręg wyborczy projekt stosownej ustawy przedstawił w ubiegłym miesiącu. Dopiero teraz jednak, do kontrowersyjnej legislacji dotarły media.

fot. Stanowy senator z Illinois chce zakada blokady nie tylko za zalegle mandaty

fot. Stanowy senator z Illinois chce zakładać blokady nie tylko za zaległe mandaty

Pomysł stanowego senatora budzi wiele kontrowersji. Polityk chce, władze miast i miasteczek w Illinois miały prawo zakładać na koła samochodów blokady osobom, które zalegają z płatnościami nie tylko zaległych mandatów ale również rachunków za wodę czy inne miejskie świadczenia. Po założeniu tzw. buta, delikwent w ciągu 24 godzin zmuszony byłby uregulować swój dług. Jeżeli zadłużenie nie zostałoby spłacone w ustalonym terminie, władze miasta w ciągu 21 dni miałyby prawo zlicytować samochód dłużnika.

Ira Silverstein chce aby z nowych przepisów korzystać mogły nie tylko władze Chicago, ale także innych miejskich społeczności w Illinois.

W świetle obowiązujących przepisów władze miasta mają prawo założyć blokadę (tzw. Denver boot) tylko w przypadku nieuregulowanych mandatów za wykroczenia drogowe.

km

 

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*