Masowe zwolnienia w Illinois

Masowe zwolnienia w Illinois

Pracodawcy w Illinois zamierzają w najbliższych miesiącach zwolnić ponad 2 tys. osób. O swych planach − jak wymaga tego prawo − powiadomili stanowe agencje  ds. zatrudnienia.

Hostess, producent ciastek Twinkies zamierza pozbyć się 418 pracowników. Stracą oni pracę w fabryce w Schiller Park, która zamyka swoje podwoje. Zwolnienia rozpoczną się 9 października.

Dochodowa firma edukacyjna Career Education Corp. z powodu przeniesienia swych operacji w inne miejsce, zwolni ponad 740 osób zatrudnionych w Schaumburgu i Downers Grove. Mark Spencer, rzecznik Career Education zapewnia, że niemal wszystkim zwalnianym zostanie zaoferowane ponowne zatrudnienie w nowej lokalizacji.

Deere & Co. zapowiada redukcję zatrudnienia o 425 pracowników w zakładach w East Moline w Illinois. Ogłaszając tę decyzję w ubiegłym miesiącu firma wyjaśniła, że przyczyną jest  ograniczenie produkcji spowodowane mniejszym popytem na sprzęt i maszyny rolnicze.  Redukcja zatrudnienia w zakładach w East Moline, gdzie pracuje 1730 osób rozpocznie się 20 października.

Na liście firm zapowiadających zwolnienia znajduje się też Brunswick Corp., Total Facility Maintenance Inc. i FutureMark Alsip, producent powlekanego papieru.

Federalna ustawa WARN (Workers Adjustment and Retraining) wymaga, by pracodawcy zatrudniający ponad 100 osób zgłaszali z 60-dniowym wyprzedzeniem zamiar zwolnienia przynajmniej jednej trzeciej swojej  siły roboczej lub ponad 500 pracowników. (ak)

fot.Justin Lane/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*