Marynarz z Illinois wśród zaginionych w katastrofie USS McCain

fot.Royal Malaysian Navy/EPA

Logan Palmer z Decatur w stanie Illinois jest jednym z dziesięciu amerykańskich marynarzy, którzy zginęli w katastrofie morskiej, do której doszło w pobliżu Singapuru. 21 sierpnia amerykański niszczyciel USS McCain zderzył się z tankowcem.

Do katastrofy doszło 21 sierpnia w pobliżu Singapuru. Amerykański niszczyciel USS McCain płynął w kierunku singapurskiego portu, kiedy ok. godz. 5.20 czasu lokalnego zderzył się z tankowcem Alnic MC. Obie jednostki znalazły się na kolizyjnym kursie i w ostatniej chwili próbowały uniknąć zderzenia. W burcie niszczyciela powstała sporych rozmiarów wyrwa, a uderzenie zniszczyło część maszynowni i kajuty załogi. Nieznana jest przyczyna zderzenia, ale singapurskie wody należą do najbardziej zatłoczonych morskich akwenów świata.

Pięciu amerykańskich marynarzy odniosło obrażenia, a dziesięciu zostało uznanych za zaginionych. W akcji ratunkowej udział wzięły jednostki singapurskie, indonezyjskie i malezyjskie. Nurkowie odnaleźli ciała kilku osób. Twa ich identyfikacja. Wśród zaginionych marynarzy jest oficer Logan Palmer, pochodzący z miejscowości Decatur, w Illinois.

Zderzenie, do którego doszło w pobliżu Singapuru jest drugim poważnym wypadkiem, w którym w ostatnich miesiącach udział wzięła jednostka siódmej floty amerykańskiej marynarki wojennej. W zderzeniu USS Fitzgerald z kontenerowcem, do którego doszło w czerwcu na japońskich wodach terytorialnych, zginęło siedmiu amerykańskich marynarzy.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*