Marihuana-lekarstwo prawdziwym hitem. Bardzo duża liczba zgłoszeń

Marihuana-lekarstwo prawdziwym hitem. Bardzo duża liczba zgłoszeń

Po karty identyfikacyjne upoważniające do zakupu marihuany dla celów medycznych zgłosiła się nadzwyczaj duża liczba pacjentów, znacznie przekraczająca oczekiwania władz. Jeśli zgłoszeń przybywać będzie w dotychczasowym tempie, to popyt może przekroczyć podaż, a nowy, marihuanowy sektor usługowy sparaliżuje biurokracja.

W ubiegłym tygodniu w ciągu trzech dni podania złożyło aż dwa tysiące osób. Jak informuje Departament Zdrowia Publicznego Illinois (Illinois Department of Public Health, IDPH), zgłoszenia zaczęto przyjmować we wtorek 2 września, a w czwartek było już ich ponad dwa tysiące podczas gdy spodziewano się najwyżej kilkuset.

Bob Morgan, dyrektor programu  pilotażowego, w ramach którego narkotyk udostępniany jest dla celów leczniczych nie martwi się o nadmierną popularność programu. Wyraził nawet zadowolenie z dużej liczby zainteresowanych. „Wygląda na to, że nasz program jest na dobrej drodze, by spełnić swoje najważniejsze zadanie, którym jest niesienie ulgi w bólu tysiącom cierpiących mieszkańców naszego stanu” − stwierdził w komunikacie prasowym.

Kwalifikujący się pacjenci, których nazwiska zaczynają się od liter A do L mogą składać podania o karty identyfikacyjne do 31 października, a pozostali od 1 listopada do 31 grudnia. Od 1 stycznia nie będzie już obowiązywał porządek alfabetyczny; przyjmowane będą podania od wszystkich aplikantów − pacjentów i ich opiekunów − według kolejności zgłoszeń.

Pacjenci muszą mieć skierowania od lekarza oraz  przejść obowiązkowe sprawdzenie karalności.

Podania przyjmowane są elektronicznie pod adresem: www.medicalcannabispatients.illinois.gov, lub za pośrednictwem witryny: http://www.illinois.gov/, na której trzeba wpisać w wyszukiwarkę: medical cannabis patients illinois gov ; można wysłać też podanie pocztą na adres:
                      Illinois Department of Public Health
                      Division of Medical Cannabis
                      535 W. Jefferson Street
                      Springfield, IL  62761-0001

(ao)

 

fot.Daniel Karmann/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*