Mandaty za nieodśnieżone chodniki

Mandaty za nieodśnieżone chodniki

Władze miejscowości Oak Lawn postanowiły wyegzekwować od właścicieli sklepów i firm obowiązek odśnieżania chodników. Za każdym razem, gdy właściciel nie odśnieży chodnika przed siedzibą swej firmy, może spodziewać się bezwzględnego mandatu.

Władze miasteczka ostrzegają, że nie ma wyjątków i decyzja o przełożeniu odśnieżania „na później” może okazać się kosztowna. Pierwszy mandat to 500 dol., a z każdym następnym upomnieniem suma do zapłacenia wzrasta.

Władze Oak Lawn twierdzą, że wprowadzając restrykcyjny system finansowych kar, kierują się względami bezpieczeństwa mieszkańców.

Mandaty są wystawiane wyłącznie właścicielom firm, sklepów i budynków komercyjnych; mieszkańcy domów nie ponoszą finansowych konsekwencji za zaśnieżone chodniki.

Dotkliwe kary wywołują w Oak Lawn kontrowersje, a zdania na temat polityki władz są podzielone. Część mieszkańców popiera kary jako receptę na odśnieżone chodniki; inni – szczególnie lokalni przedsiębiorcy – narzekają na pazerność ratusza. Wielu z nich już złożyło odwołania od nałożonych mandatów. Tymczasem władze miasteczka już planują rozszerzyć sankcje na właścicieli budynków apartamentowych.

(gd)

fot.Dominick Reuter/EPA

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*