Mamy czterech nowych polskich księży

Mamy czterech nowych polskich księży

Kardynał Francis George wyświęcił w sobotę dwunastu nowych księży, a w niedzielę  siedmiu nowych diakonów, którzy będą służyć w parafiach w chicagowskiej archidiecezji.  Wśród nowo wyświęconych duchownych czterech  jest polskiego pochodzenia, z czego trzech urodziło się w Polsce, a jeden w Chicago.

Od lewej: Dan Ignatius Folwaczny, Grzegorz Lorens, Marek Maciej Smolka i Michael Wyrzykowski    fot.Eric Chan/Wikipedia/archchicago.org

Od lewej: Dan Ignatius Folwaczny, Grzegorz Lorens, Marek Maciej Smolka i Michael Wyrzykowski fot.Eric Chan/Wikipedia/archchicago.org

Pozostali księża pochodzą z metropolii chicagowskiej, z Nevady i Meksyku.

Uroczystość wyświęcenia  dwunastu kapłanów odbyła się  w Katedrze Najświętszego Imienia w śródmieściu Chicago.

Jak informuje witryna archidiecezji, wszyscy nowi księża ukończyli wyższe seminarium duchowne w Mundelein – University of St. Mary of the Lake/Mundelein Seminary i  na początku tego  miesiąca uzyskali dyplom magistra nauk teologicznych.

W minioną niedzielę msze prymicyjne odprawili: ks. Michael Wyrzykowski w kościele pw. Świętej Trójcy, ks. Marek Maciej Smolka w kościele pw. św. Alberta w Burbank,  ks. Grzegorz Lorens w kościele pw. św. Józefa w Wilmette i ks. Dan Ignatius Folwaczny w kościele pw. św. Jakuba w południowej dzielnicy Chicago.

Archidiecezja już skierowała nowych księży do parafii, w których będą pracować. Ks. Wyrzykowski trafił do polonijnej parafii w Chicago pw. św. Ferdynanda, ks. Smolka w polonijnej parafii św. Franciszka Borgii w Chicago,  ks. Lorens do parafii św. Jana Ewangelisty w Streamwood, gdzie uczęszcza duża liczba wiernych polskiego pochodzenia i ks. Folwaczny do parafii św. Norberta w Northbrook.

Sylwetki nowych   kapłanów przedstawimy w najbliższym, weekendowym wydaniu”Dziennika Związkowego”.

(ao)

Categories: Chicago, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*