Malowała paznokcie – zabiła motocyklistkę

Sprawczyni śmierci motocyklistki, 48-letnia  Lora Hunt została skazana na 18 miesięcy więzienia. Karę kobieta będzie odbywać nocami. W ciągu dnia może pracować i się leczyć.

fot.Chicago Tribune/ Lora Hunt będzie odsiadywać karę nocami

Taką nietypową decyzję podjął sędzia Sądu Okręgowego powiatu Lake, Fred Foreman. Prokurator za zabicie motocyklistki  (kobieta malowała sobie paznokcie w czasie prowadzenia samochodu) domagał się surowszej kary.

 Sędzia uznał jednak, że sprawdzyni nie była wcześniej karana, ma czystą kartotekę kierowcy i kwalifikowała się do wyroku w zawieszeniu. Po odbyciu wyroku Hunt pozostanie pod nadzorem sądowym przez kolejnych 30 miesięcy. Musi także odpracować społecznie 240 godzin.

Sędzia Foreman wyraził nadzieję, że wyrok będzie ostrzeżeniem dla wszystkich kierowców, którzy w czasie jazdy wykonują różne czynności nie związane z prowadzeniem auta.

Do wypadku doszło 2 maja ubiegłego roku w pobliżu miejscowości Lake Zurich. Śmierć w nim  poniosła motocyklistka, Anita Zafke, która na skrzyżowaniu została uderzona przez prowadzony przez Lorę Hunt samochód. Kobieta przyznała się, że podcza jazdy malował paznokcie.

MNP (Chicago Tribune,CBS)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*