Luki w przepisach o stypendiach

Luki w przepisach o stypendiach

Komisja ds. Edukacji Wyższej stanowej Izby Reprezentantów zajmie się luką w przepisach dotyczących przyznawania ulg i stypendiów studentom pochodzącym z ubogich rodzin. Zamożne rodziny fikcyjnie przepisują opiekę nad dziećmi na biedniejszych krewnych, by otrzymać dofinansowanie.

Stanowi legislatorzy z Komisjii ds. Edukacji Wyższej 8 sierpnia spotkają się, aby dyskutować o zlikwidowaniu luki w przepisach o przyznawaniu ulg finansowych i stypendiów socjalnych studentom pochodzącym z ubogich rodzin.

Okazuje się, że lukę w przepisach wykorzystują bogatsze rodziny, których dochody przekraczają limit pozwalający na uzyskanie dofinansowania na studia. Zdarza się, że fikcyjnie przepisują opiekę nad dziećmi na uboższych przyjaciół lub krewnych, by w ten sposób pozyskać stypendia i dopłaty do czesnego. Oszustwo wykryli dziennikarze niezależnego portalu ProPublica i potwierdzili jego istnienie pracownicy Uniwersytetu Illinois, którzy zawiadomili władze stanowe.

Praktykę nieuczciwego pozyskiwania stypendiów potępił gubernator Illinois J.B. Pritzker, który nakazał przedstawicielom swojej administracji wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

(gd)

fot.123RF

Categories: Chicago

Comments

  1. Olek
    Olek 3 sierpnia, 2019, 18:18

    Oni niech sie zajmia rozwodami I separacjami ! Wiele rodzin to robi aby nie placic za szkoly! Aby miec food stamps link card I darmowe ubezpieczenie!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*