Lori Lightfoot spotkała się z Ivanką Trump i Nancy Pelosi

Lori Lightfoot spotkała się z Ivanką Trump i Nancy Pelosi

Podczas swojej wizyty w Waszyngtonie burmistrz elekt Lori Lightfoot spotkała się w Białym Domu z Ivanką Trump, a następnie na Kapitolu rozmawiała z Nancy Pelosi oraz innymi czołowymi demokratami.

Lightfoot pozytywnie oceniła spotkanie z córką prezydenta Donalda Trumpa i jednocześnie jego doradczynią. Określiła je jako „produktywne i pozytywne”. Na mityngu dyskutowano m.in. o zapobieganiu przestępczości i bezpieczeństwie w Chicago oraz o rozwoju siły roboczej i reformie wymiaru sprawiedliwości. Następnie nowa burmistrz Chicago udała się na Kapitol, gdzie rozmawiała z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Spotkała się również z dwoma innymi demokratami w izbie niższej, Jamesem Clyburnem i Stenym Hoyerem, z którymi rozmawiała na temat funduszy na infrastrukturę w Chicago.

Lightfoot wyraziła chęć partnerstwa z „każdym, kto może pomóc naszemu miastu”. Podkreśliła, że podczas gdy chicagowscy podatnicy płacą rządowi federalnemu znaczne sumy pieniędzy, miasto nie otrzymuje należnych mu funduszy na inwestycje.

Na krótko po wygranych wyborach Lightfoot udała się także do Springfield, gdzie zabiegała o interesy Wietrznego Miasta u legislatorów i gubernatora J.B. Pritzkera.
Lori Lightfoot oficjalnie obejmie urząd burmistrza Chicago 20 maja.
(jm)

Na zdjęciu: Lori Lightfoot i Nancy Pelosi
fot.Lori Lightfoot/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*