Lokalny wątek w sprawie Spacey-Rapp

Anthony Rapp i Kevin Spacey fot.Ron Sachs/EPA/Wikipedia

Kevin Spacey ujawnił, że miał intymne związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami, i oświadczył, że postanowił teraz żyć jako gej. Bodźcem, który sprawił, że Spacey zdecydował się na comming out był zarzut, że przed laty dopuścił się on molestowania.

Aktor Anthony Rapp, który pochodzi z podchicagowskiego Joliet, zarzucił Spacey’emu, że ten czynił mu awanse seksualne w 1986 roku. Rapp miał wtedy zaledwie 14 lat.
58-letni dziś Spacey, zdobywca Oskarów, popularny Frank Underwood w serialu „House of Cards”, oświadczył na Twitterze, że nie pamięta tamtego incydentu z Rappem, ale podkreślił, że jeśli rzeczywiście dopuścił się wtedy molestowania seksualnego, to „szczerze przeprasza” za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu”.

Następnie Spacey napisał, że pod wpływem tego, co powiedział Rapp, postanowił zająć się „sprawami we własnym życiu”. ”Chcę zająć się tym uczciwie i otwarcie, a zaczyna się to od przeanalizowania mojego własnego zachowania” – zaznaczył. Przyznał, że miał romantyczne związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami i poinformował, że dokonał wyboru – postanowił żyć teraz jako gej.
Netflix, producent kultowego serialu „House of Cards”, w którym Spacey odtwarza rolę prezydenta Franka Underwooda, zdecydował w reakcji na oświadczenie Rappa zakończyć serial z udziałem Kevina Spacey’ego.

(tz, PAP)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*