List od kardynała George’a przyszedł dzień po jego śmierci

Parafia Our Lady of Victory fot.Google Map

Parafia Our Lady of Victory fot.Google Map

Mary Beth Frystak jesienią ubiegłego roku wręczyła kardynałowi Francisowi George’owi krótki list ze słowami otuchy i wdzięczności. Odpowiedź nadeszła dzień po śmierci kardynała.

List jest odpowiedzią na notkę, jaką pani Frystak wręczyła karynałowi jesienią podczas parafialnego spotkania. Kobieta życzyła wtedy kardynałowi George’owi zdrowia, wytrwałości i dziękowała mu za jego służbę i poświęcenie.

Pracownica parafii Our Lady of Victory, Mary Beth Frystak nie kryła wzruszenia, gdy w sobotę 18 kwietnia, nazajutrz po śmierci kardynała, do biura parafii przyszedł zaadresowany na jej nazwisko list. Kardynał George dziękował kobiecie za jej dobroć i troskę oraz podkreślał, jak ważne były dla niego słowa jej otuchy.

– To tak, jakby chciał pożegnać się i załatwić wszystkie sprawy zanim odejdzie. Dla mnie ten list jest bardzo ważny, jestem bardzo zaskoczona – powiedziała reporterowi „Chicago Sun Times” Mary Beth Frystak. Kobieta zamierza oprawić list i powiesić go w honorowym miejscu w biurze parafialnym.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*