Liceum w St. Charles zamknięte drugi dzień z rzędu

Liceum w St. Charles zamknięte drugi dzień z rzędu

 

Dyrekcja szkoły średniej w Saint Charles zdecydowała o przedłużeniu zamknięcia szkoły na kolejny dzień. Powodem jest masowe zachorowanie uczniów i nauczycieli na grypę żołądka.

800 uczniów i 50 nauczycieli liceum z podchicagowskiego Saint Charles 9 stycznia nie przyszło do szkoły z powodu symptomów grypy żołądka. Dyrekcja Saint Charles East High School zdecydowała o jednodniowym zamknięciu i dezynfekcji szkoły. Władze dystryktu szkolnego 303 poinformowały 10 stycznia, że szkoła pozostanie nieczynna także w środę, 11 stycznia, a zajęcia zostaną wznowione prawdopodobnie w czwartek.

Na grypę żołądka zachorowała blisko jedna trzecia uczniów liceum. Większość zgłaszała typowe dla tej choroby objawy: nudności, wymioty, biegunkę i ból żołądka. Grypa żołądka jest chorobą zakaźną i z łatwością przenosi się w dużych skupiskach ludzkich, takich jak szkoły i urzędy.

Przyczyna oraz źródło infekcji nie są jasne, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mówić można o zakażeniu norowirusowym. Centers for Disease Control and Prevention informuje, że w przypadku wystąpienia objawów grypy żołądka należy pozostać w domu przez przynajmniej 48 godzin, myć często ręce, zasłaniać usta przy kaszlu i kichaniu oraz unikać kontaktu z innymi osobami, aby utrudnić rozprzestrzenianie się wirusa.
(gd)

fot.Jason Porter/Flickr

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*