Liceum w Aurorze zamknięte z powodu grypy

Illinois Mathematics and Science Academy – liceum o profilu przedmiotów ścisłych w podmiejskiej Aurorze – zostało zamknięte na tydzień z powodu gwałtownego wzrostu zachorowań na grypę wśród uczniów i pracowników szkoły.

Liceum zostało zamknięte 22 stycznia po południu; zajęcia zostały odwołane na tydzień. Władze szkoły planują ponowne otwarcie szkoły i kampusu na 29 stycznia. W tym czasie na jej terenie trwać będą prace porządkowe i dezynfekcja. Uczniowie, którzy mieszkają na terenie kampusu muszą zostać odebrani przez rodziców w trybie pilnym.

Powodem zamknięcia szkolnego kampusu jest gwałtowny wzrost liczby zachorowań na grypę wśród uczniów i pracowników szkoły. Szkoła została zamknięta na podstawie rekomendacji departamentu zdrowia powiatu Kane i Rush-Copley Medical Center.

Rzecznik prasowy departamentu zdrowia powiatu Kane Tom Schlueter poinformował, że jest to na razie jedyny w bieżącym sezonie przypadek zamknięcia szkoły w powiecie Kane z powodu zakażeń wirusem grypy, ale nie wykluczył kolejnych decyzji dotyczących zamknięcia placówek edukacyjnych. Potwierdził również, że liczba zachorowań na grypę utrzymuje się w powiecie Kane na wysokim poziomie.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*