Liceum w Aurorze otwarte po przerwie spowodowanej grypą

Liceum w Aurorze otwarte po przerwie spowodowanej grypą

Po tygodniowej przerwie spowodowanej epidemią grypy otwarte zostało prestiżowe liceum w Aurorze. 29 stycznia rano uczniowie Illinois Mathematics and Science Academy powrócili na zajęcia lekcyjne.

Jak poinformowała dyrekcja Illinois Mathematics and Science Academy (IMSA), liceum przeszło staranne sprzątanie i dezynfekcję środkami używanymi przez szpitale.

Placówka, znajdująca się w Aurorze na zachodnich przedmieściach Chicago, została zamknięta 22 stycznia, po tym jak w krótkim czasie zachorowało aż 88 uczniów i 13 członków kadry pedagogicznej. Do IMSA – prestiżowego liceum o profilu przedmiotów ścisłych – uczęszcza 650 uczniów.

Jak poinformował wydział zdrowia powiatu Kane, IMSA była jedyną szkołą w tym powiecie zamkniętą z powodu epidemii grypy. Choć zachorowań przybywa szybko, podobnie jak w całym stanie Illinois, sytuacja w innych placówkach edukacyjnych w powiecie Kane nie była tak alarmująca, jak w IMSA, więc nie było potrzeby ich zamykania.

Służba zdrowia Illinois przypomina, że grypa w początkowych stadiach jest podobna do przeziębienia i objawia się katarem, kaszlem, bólem gardła oraz układu mięśniowo-kostnego. Charakterystyczna dla wirusa grypy jest wysoka gorączka. Influenzę pozwala zdiagnozować prosty test laboratoryjny. Wcześnie wykryta grypa może być leczona preparatem antywirusowym (tamiflu).

Więcej informacji na temat epidemii grypy w Illinois, rozpoznania i leczenia choroby można znaleźć w witrynie Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois: dph.illinois.gov.
(ao, gd)

fot.Maxim Shipenkov/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*