Lekarka oskarżona o fałszowanie dokumentów na obywatelstwo

fot.DarkoStojanovic/pixabay.com

fot.DarkoStojanovic/pixabay.com

Chicagowska lekarka została oskarżona o wystawianie fałszywych zaświadczeń chorobowych pacjentom, które umożliwiały zwolnienie z egzaminu na obywatelstwo.

59-letnia Jasminka Kostic i członkini jej personelu 47-letnia Nikki Pozdol usłyszały zarzuty świadomego fałszowania dokumentów składanych w urzędzie ds. imigracji i usług imigracyjnych.

W akcie oskarżenia stwierdza się, że Kostic i Pozdol w dokumentach niezgodnie z prawdą poświadczały, że petent nie potrafi czytać, pisać czy mówić w języku angielskim, a także nie jest w stanie odpowiadać na pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie Stanów Zjednoczonych nawet we własnym języku.

Sfałszowane dokumenty potwierdzały, że petent przeszedł wymagane badania medyczne, które potwierdziły schorzenia zezwalające na zwolnienie z egzaminu na obywatelstwo.

Ubiegający się o naturalizację obcokrajowcy są zobowiązani wypełnić i przedłożyć formularz N-400, potwierdzający ich znajomość języka i podstawowej wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Osoby cierpiące na niektóre schorzenia, mogą być z takiego egzaminu zwolnione.

Dr Kostic i pracownica jej gabinetu pracowały w klinice w północnej dzielnicy miasta. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*