Strona głównaChicagoLegia pokonała Chicago Fire

Legia pokonała Chicago Fire

-

3:0 z Chicago Fire wygrała podczas sobotniego spotkania na Toyota Park w Bridgeview Legia Warszawa. Zwycięstwo dało jej trzecie miejsce w turnieju Sisters Cities Cup. Zwycięzcą turnieju została Crvena Zvezda Belgrad, która w finale ograła po rzutach karnych PSG.

Legia uległa w półfinale drużynie z Belgradu 0:1 i o trzecie miejsce mierzyła się z Chicago Fire. Drużyna z Wietrznego Miasta nie postawiła czwartej drużynie Ekstraklasy zbyt wysokich warunków. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Kanonada rozpoczęła się w drugiej połowie spotkania. Najpierw do siatki trafił Maciej Iwański, który wykończył w 58. minucie ładną zespołową akcję Legii.

Dziesięć minut później było już 2:0 – gola zdobył wprowadzony po przerwie Sebastian Szałachowski, który wykorzystał podanie Górkiego. W 81. minucie Szałachowski zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i ustalił wynik spotkania na 3:0.