Lech Wałęsa w gronie noblistów goszczących w Chicago

Lech Wałęsa jest jednym z gości odbywającego się w Chicago 12. Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. W serii prelekcji i paneli dyskusyjnych bierze udział 22 noblistów, w tym m.in. Michaił Gorbaczow, Dalajlama i Jimmy Carter. 

fot. Nobel Women's Initiative/ Prezydent Lech Wałęsa w gronie noblistów goszczących w Chicago

Światowy Szczyt Noblistów organizowany jest po raz 12., po raz pierwszy jednak odbywa się w Ameryce Północnej. Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla uczestniczą w ciągu trzech dni – od poniedziałku do środy – w licznych konferencjach i dyskusjach panelowych poświęconych m.in. zagadnieniom pokoju na świecie, sprawiedliwości społecznej, bezpieczeństwa międzynarodowego czy zagrożeniom związanym z bronią atomową.

Nobliści spotkają się także z uczniami 17 chicagowskich szkół średnich. Wśród zaproszonych gości są m.in. byli prezydenci USA Bill Clinton i Jimmy Carter, były przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow, Dalajlama oraz były prezydent Polski Lech Wałęsa. We wtorek były lider Solidarności przewodniczył w spotkaniu zatytułowanym „ Nowe wyzwania dla pokoju”. Wielkim nieobecnym szczytu jest prezydent Barack Obama, który Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał w 2009 roku. Na udział w konferencji nie pozwoliły mu obowiązki.

Laureatom Pokojowej Nagrody Nobla towarzyszą uczniowie i nauczyciele z regionów świata targanych wojnami i konfliktami społecznymi, m.in. z Timoru, Jemenu, Liberii i Bangladeszu.

W szczycie uczestniczy także Sean Penn. Aktor znany z zaangażowania w niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych na całym świecie zostanie uhonorowany nagrodą Peace Summit Award, przyznawaną za działania na rzecz pokoju na świecie.

in

 

 

Categories: Chicago

Comments

  1. yur
    yur 24 kwietnia, 2012, 14:05

    Bil Clinton, Jimmy Carter, Michaił Gorbaczow, Dalaj Lama Lech Wałęsa, w takim towarzystwie też bym chciał się spotkać.

    Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 24 kwietnia, 2012, 17:02

      co to za towarzystwo, same lewaki.

      Reply this comment
      • Mariano_Italiano
        Mariano_Italiano 24 kwietnia, 2012, 21:30

        ja mam nadzieje ze ty przynajmniej wiesz co znaczy slowo „lewak”… podpowiem ze nie ma nic wspolnego z lewatywa”

        Reply this comment
      • Nike
        Nike 24 kwietnia, 2012, 22:00

        Kim dlaczego obrazasz Dalaj Lama . Z tych wszystkich pseudo noblistow to wedlug mnie nagrode powinien dostac tylko i wylacznie Dalaj Lama a nigdy w rzyciu Walesa czy obama

        Reply this comment
        • krolik
          krolik 24 kwietnia, 2012, 22:15

          Nie mi oceniac przyznane nagrody.. ale nurtuje mnie wymieniona przez Cie postac, bo rzekl, ze po Jego smierci prawdopodobnie nie bedzie ciaglosci… i co z tym dzieckiem, ktore bylo wybrane ?

          Reply this comment
          • Niedouczony
            Niedouczony 25 kwietnia, 2012, 09:49

            Kroliku czy mozesz rozwinac temat bo, wedlug ciebie to ktore postacie powinny dostac ta nagrode i o jakiej rzece jest mowa i co za dzecko w temacie

        • Mariano_Italiano
          Mariano_Italiano 24 kwietnia, 2012, 22:15

          nigdy w rzyciu !
          powiem wiecej – nigdy w rzyció !
          🙂

          Reply this comment
        • klim z chicago
          klim z chicago 25 kwietnia, 2012, 06:12

          Nike, czy ty musisz prowokowac, juz ten kto pisze slowa „husteczka” i „sproboj”, a teraz widze ze i napisal „rzycio” zaczyna ciebie poprawiac.

          Reply this comment
        • klim z chicago
          klim z chicago 25 kwietnia, 2012, 06:13

          ja Dalajlame obrazam?On sie sam obraza bedac w takim towarzystwie.

          Reply this comment
          • stan
            stan 27 kwietnia, 2012, 09:28

            chyba przestanę tutaj przychodzić by się nie obrażać towarzystwem niejakiego Klima…

      • yur
        yur 25 kwietnia, 2012, 12:30

        LEWY – To obecnie wróg klasowy , niesłuszny ideowo.
        Trwają już zaawansowane prace aby dzieci zaczęły rodzić się tylko z prawymi rączkami, prawymi nóżkami, prawymi uszkami , prawymi oczkami… a główki będą odwracać się tylko w prawą stronę i myśleć tylko prawa półkulą mózgową. W ich serduszkach będą tylko prawe komory i prawe przedsionki. Uzębienie…. też tylko z prawej,słusznej strony będzie. I tylko z takiego potomka klim będzie dumny.

        Reply this comment
  2. VOLT
    VOLT 24 kwietnia, 2012, 14:08

    Bolek „jestesmy” z toba…tak zrobic na szaro naiwny narod polski elektrykiem…”nie chcem ale muszem”…chichot czasu 🙁

    Reply this comment
  3. Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 24 kwietnia, 2012, 21:36

    kazdy z wymienionych ( rozumiem ze hussain obama rowniez przybedzie) ma swojej zasluzone miejsce w historii tej platety , a my ( moze nie tyle ja co wy ..) to zwykly plankton .
    w kazdym badz razie wyrazy szacunku dla wszystkich laureatow w szczegolnosci panu lechowi walesie

    Reply this comment
  4. polonista
    polonista 25 kwietnia, 2012, 00:10

    Ha, co nam po noblistach, stare nie handsom pryki. Jutro na zakończenie mają być w downtown polskie laski, będzie kogo poprosić: „daj mi buzi”, może którą z portalu dojrzę.

    Reply this comment
    • Anuszka-Milanka_Rosjanka
      Anuszka-Milanka_Rosjanka 27 kwietnia, 2012, 17:46

      Ja djewoczka. Ja lublju waszego Lecha, bo on zdjełał szto spierwa Gorbaczow a po niem Jelcyn proklatyje komunisty odeszli i może byt do Rosiji nasz car batiuszka wiernusia usz nie za długie gody.

      Reply this comment
      • klim z chicago
        klim z chicago 27 kwietnia, 2012, 19:00

        Anuszka, a ilu takich jak ty tam u was jest?Bo jak widzisz w Polsce i co niektorzy w USA, nie lubia Lecha, bo oni sa ukryta opcja komunistyczna.

        Reply this comment
        • stan
          stan 27 kwietnia, 2012, 19:13

          a ty jesteś ukryta opcja rycerska

          Reply this comment
          • Bruno_Rumuno
            Bruno_Rumuno 27 kwietnia, 2012, 19:27

            o nie zgadzam sie stan rycerzem jest tutaj marian istny bon_kiszot 🙂

          • klim z chicago
            klim z chicago 27 kwietnia, 2012, 19:33

            co ja widze, jednak was rozszyfrowalem, nawet nie zaprzeczyles temu ze jestes ukryta opcja komunistyczna, a co do opcji rycerskiej, to sie zgadzam z toba, i dodam jeszcze ze jestem jawna opcja rycerska, bo jestem rycerzem Chrystusa.

          • stan
            stan 27 kwietnia, 2012, 20:08

            Aście się nabrać dali,
            „opcja rycerska” w sensie „zakuty łeb” a nie stan rycerski, kpie czy też kilimie lub inny klimie, którego szpakami za młodu karmiono.
            Za tak ochocze przyznanie się do zakutego łba ofiaruje Waćpanu w nagrodę Inflanty (bo implanty dentystyczne sam se zrób)

          • stan
            stan 27 kwietnia, 2012, 20:09

            acha, i jeżeli widzisz, to dziękuj bogu żeś nie ślepy ….

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 27 kwietnia, 2012, 20:32

            🙂

          • klim z chicago
            klim z chicago 27 kwietnia, 2012, 20:48

            ja sie nie dalem nabrac, ja jestem rycerzem Chrystusa.

          • stan
            stan 27 kwietnia, 2012, 22:27

            ty możesz się uważać nie tylko za zakuty łeb rycerski ale nawet za samego Chrystusa,a jak ci mało to nawet całą trójcę.
            Bo zupełnie inna sprawa czy Chrystus ciebie „zauważa”

          • klim z chicago
            klim z chicago 27 kwietnia, 2012, 23:19

            Stan ty sie oto nie boj, Chrystus jest po mojej stronie, dal mi tego wielokrotnie dowody.

          • stan
            stan 28 kwietnia, 2012, 07:38

            ocho…

          • stan
            stan 28 kwietnia, 2012, 07:42

            no i mówiłem, że jesteś zadufany w siebie „żołędny d…”, a właściwie, to nie chcąc obrażać waleta, treflowa dwójka…

            To co ty sobie myślisz i za kogo się uważasz a kim w rzeczywistości jesteś, to tak różne sprawy, że nadają się do przebadania zarówno przez specjalistów psychiatrii zarówno w USA jak i w Watykanie, no i oczywiście Tworek też.

        • Anuszka-Milanka_Rosjanka
          Anuszka-Milanka_Rosjanka 27 kwietnia, 2012, 22:34

          Klim, a ja uże dumała szto ty inteligentnyj taki, a patrzu, Ty gawarisz szto ty kozak Chrystusa, tak ja tepier podumała szto ty mołczaj kak ty takoj durak szto w takije zabobony ty wierisz. Wot widisz, batiuszka Lenin, to był prawoj czełowiek, on kastioły na składy pamieniał, on mądryj i wielkij, on atca cara i Boha z Rosjiji wygnał, tak kak Boh Adama z raja. I kak Boh w raju astał, tak Lenin w Rosiji wsiegda żiw…..

          Reply this comment
          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 27 kwietnia, 2012, 22:57

            anuszka nie znecaj sie- ona ma klopoty ze zrozumieniem polskiego tekstu 🙂

          • Mariano_Italiano
            Mariano_Italiano 27 kwietnia, 2012, 23:00

            powinno byc „on” czyli jehowiec klim z chicago

          • Bruno_Rumuno
            Bruno_Rumuno 27 kwietnia, 2012, 23:02

            Anuszka_Batiuszka ty jestes popaprana czy ty z @mankiem w jednej oslej lawce nie siedzisz?

          • Bruno_Rumuno
            Bruno_Rumuno 27 kwietnia, 2012, 23:03

            a jednak mialem racje

          • Anuszka-Milanka_Rosjanka
            Anuszka-Milanka_Rosjanka 27 kwietnia, 2012, 23:09

            Nu, malcziki izwinitie mienia, eto tak zawsze kak ja za mnogo stakanow wodki papiju, a ja lublju wodku, tak samo kak Lienina, kak Stalina, Berju i teho waszego Dierżynskiego toże lublju, bo on balszoj był, on prawyj Poljak, nikt nie pagubił tak mnogo ruskich ludiej kak on.
            Pust wsiegda budiet Lenin, pust wsiegda budiet Putin, pust wsiegda budiet wodka, no to i wsiegda budu ja….

          • klim z chicago
            klim z chicago 27 kwietnia, 2012, 23:21

            Ty Rosjanka, z toba cos nie tak, najpierw Lecha chwalisz, a teraz swojego Lenina i Putina, morderce Lecha.

          • Anuszka-Milanka_Rosjanka
            Anuszka-Milanka_Rosjanka 28 kwietnia, 2012, 07:35

            Klim, kak ty płocho dumajesz, kak Putin Lecha pabił, tak smatri, Lech w Szikago z Dalaj Lamom i Gorbaczowom czaj pijał (a może byt i stolicznoj toże)
            A Wan szto? Nie nrawitsja? Ruskij narod wsiegda wmiestie, nie tak kak wy, Poljaki, białorucznyje pany szto wy na sibia smatritie wołkiem i adin wtorowo by żiwcem prekusił. Kak Putin gawarit szto w Rosiji charaszo, to est charaszo. On KGB, on znajet szto dla Rosiji, Polszy i mira charoszyje, a wy nieczewo nie znajete.

          • Anuszka-Milanka_Rosjanka
            Anuszka-Milanka_Rosjanka 30 kwietnia, 2012, 21:12

            Bruno Rumuno, ta ty piszosz kak paljak, a ty sam w nicku skazał szto ty rumun, no to ty znasz waszego Caucescu tak kak ja znam swojewo Breżniewa aż po Rasputina (raz Putina) i wtaroj raz Putina a może być jeszczo mnoga raza Putin budiet przeidentom wszechrosiji nasz batiuszkacharoszyj, sztoby go boh proawdił. Ja nie znaju iatliańsko, tak ja nie magu w adnoj ławce z Mariano sedit, ja uże starja i do szkoły nie budu chadit bo i za cziem?
            A szto znaczit Bruno popaprana? Może być jobana? Oj ty szutnik,szutnik, ja znaju szto ty dumał. Da, ja była mnogo raza poprana w takom diele, u mienia i czietyrie syna kak sakoły i tri doczki krasawice a skolko raza ja była nie tlko ze swoim mużem, ja nie policzu….

          • Bruno_Rumuno
            Bruno_Rumuno 1 maja, 2012, 00:22

            ale sadzisz kocopoly szkoda na to czasu ty za mlodu musialas duzo gnoic pod siebie ze takie „G” z ciebie wychodzi na starosc 🙂

  5. Bruno_Rumuno
    Bruno_Rumuno 27 kwietnia, 2012, 23:41

    meczysz jak maniek

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*