Łapiński: w związku z odwołaniem lotu z Chicago prezydent wróci do kraju we wtorek

Łapiński: w związku z odwołaniem lotu z Chicago prezydent wróci do kraju we wtorek

W związku z odwołaniem przez przewoźnika lotu z Chicago do Warszawy, którym miała wracać polska delegacja z prezydentem Andrzejem Dudą, powrót nastąpi we wtorek – poinformował PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Rzecznik dodał, że o powodach odwołania lotu informuje przewoźnik PLL LOT.

Dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki poinformował PAP, że rejs PLL LOT z Chicago do Warszawy został odwołany z powodu problemu technicznego, który uniemożliwiał lot zgodnie z procedurami.

„Pasażerowie otrzymali propozycję przelotu innymi liniami i innymi niż naszymi połączeniami. W poniedziałek mamy dwa rejsy PLL LOT – odloty z Chicago do Warszawy. W związku z czym nie powinno być kłopotu z powrotem pasażerów do kraju” – powiedział Kubicki.

Rejs do Warszawy miał wykonywać Boeing 787 Dreamliner. W stolicy samolot miał lądować w poniedziałek o godz. 13.35 naszego czasu.

Prezydent przebywał w Stanach Zjednoczonych z pięciodniową wizytą. W jej trakcie poprowadził debatę wysokiego szczebla w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, z związku z objęciem przez nasz kraj przewodnictwa w tym gremium; w Millennium Park w Chicago para prezydencka spotkała się z przedstawicielami Polonii mieszkającymi w USA. (PAP)

fot.Radek Pietruszka/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*