Kula zamiast gotówki od kupców z internetu

Kula zamiast gotówki od kupców z internetu

Tragicznie zakończyła się dla mieszkańca przedmieść Chicago próba sprzedaży systemu do gier kupcowi poznanemu przez internet. Mężczyzna został napadnięty i zastrzelony.

Kevin C. Jarrett umówił się z potencjalnym kupcem w miejscowości University Park 29 czerwca o godz. 23. Osobę zainteresowaną systemem gier Jarrett poznał na stronie internetowej letgo.com.

Jak poinformowała policja, potencjalni kupcy – trzech mężczyzn, w tym prawdopodobnie jeden nieletni – zaatakowali Jarretta w samochodzie, próbowali go obrabować, a w ostateczności 31-letniego mieszkańca Kankakee zastrzelili.

Kobiecie, która była z Jarrettem, udało się odjechać z miejsca zdarzenia z rannym w samochodzie. Gdy wezwała pomoc, u mężczyzny stwierdzono zgon.

Napastnicy zbiegli z miejsca ataku.

Policja ustaliła, że miejsce, gdzie internauci umówili się na transakcję, było w rzeczywistości opuszczonym domem. Jednocześnie przypomina, aby w przypadku transakcji gotówkowych inicjowanych na stronach internetowych zawsze spotykać się z zainteresowaną stroną w miejscu publicznym, takim jak kawiarnia, supermarket, centrum handlowe, albo parking komisariatu policji.

University Park leży 39 mil na południe od Chicago.

(jm)

fot. Andy Rain/PAP/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*