Kto wyjeżdża, kto przyjeżdża do Chicago

San Francisco jest największą konkurencją dla Chicago fot.tpsdave/pixabay.com

San Francisco jest największą konkurencją dla Chicago fot.tpsdave/pixabay.com

Według danych zgromadzonych przez internetowy portal zawodowy LinkedIn w ciągu mijającego roku więcej osób wyjeżdża z Chicago niż do niego przyjeżdża. Największą konkurencją jest dla nas San Francisco.

LinkedIn zgromadził dane dotyczące ruchów migracyjnych dotyczących Chicago. Okazało się, że zdecydowana liczba chicagowian przeprowadza się do San Francisco, w ostatnim roku aż 4330 osób wybrało to kalifornijskie miasto za dom. Na drugim miejscu uplasowało się Las Angeles (3866 osób), trzecia pozycja należy do Denver (2537 osób). Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się St. Louis, gdzie przeniosło sie 1481 mieszkańców Wietrznego Miasta.

Mimo iż jesteśmy na przegranej pozycji, to jednak ciągle Chicago stanowi najatrakcyjniejsze miasto Środkowego Zachodu, głównie dla absolwentów University of Illinois, którzy po skończeniu studiów decydują się właśnie tutaj szukać pracy. O ironio, najwięcej przenosin do Chicago odnotowano z… San Francisco (2491) i z Los Angeles (2160). Sporo osób zamienia także Detroit na Wietrzne Miasto. W minionym roku zdecydowało się na tę przeprowadzkę 2126 osób. Najrzadziej nasze miasto wybierają mieszkańcy Phoenix, których przeprowadziło się zaledwie 1059.

(tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*