Księża aresztowani za uprawianie seksu w samochodzie

Księża aresztowani za uprawianie seksu w samochodzie

Dwaj katoliccy duchowni należący do archidiecezji chicagowskiej zostali zwolnieni z posługi kapłańskiej po tym, jak zostali aresztowani w Miami Beach, na Florydzie za uprawianie seksu w samochodzie.

Jak poinformował kardynał Blase Cupich, dwaj księża należący do archidiecezji chicagowskiej – 39-letni ks. Diego Berrio, proboszcz San Juan Diego Mission w Arlington Heights oraz pochodzący z Kolumbii 30-letni ks. Edwin Giraldo-Cortez z parafii św. Alojzego w Chicago – zostali zwolnieni z funkcji kapłańskich w trybie natychmiastowym.

3 września duchowni zostali aresztowani w Miami Beach na Florydzie za obsceniczne zachowanie w miejscu publicznym. Policja, która została wezwana przez świadków incydentu, nakryła księży w zaparkowanym samochodzie, w biały dzień uprawiających seks. Jak podaje policja, do aktu seksualnego doszło w pobliżu pełnego ludzi nadmorskiego bulwaru, w samochodzie bez przyciemnionych szyb. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty obscenicznego zachowania i obnażania się w miejscu publicznym.

Jak podkreślił kardynał Cupich „odpowiedzialnością archidiecezji jest zapewnienie wiernym posługi ze strony nadających się do niej osób”. Zapowiedział też szybkie wyznaczenie następcy odwołanego proboszcza.
(gd)

Na zdjęciu: Od lewej: Diego Berrio i Edwin Giraldo-Cortez fot.Miami-Dade Corrections

Categories: Chicago

Comments

 1. Aga
  Aga 5 września, 2018, 12:55

  Lepiej tak;) niz by mieli dzieci gwalcic!

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 5 września, 2018, 13:51

  Dobrze, że to dwa tłuste latynosy a nie Polscy księża.

  Reply this comment
 3. Anonim
  Anonim 5 września, 2018, 14:32

  I idziesz się spowiadać a tu takie żeczy się dzieją nie dopomyslenia.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*