Ksiądz głoduje w obronie DACA

Ksiądz głoduje w obronie DACA

Przyszłość tzw. Dreamersów, czyli osób objętych programem imigracyjnym DACA, jest niepewna. W geście solidarności z imigrantami chicagowski ksiądz rozpoczął strajk głodowy.

Ksiądz Gary Graf, proboszcz parafii św. Prokopa z chicagowskiej dzielnicy Pilsen rozpoczął strajk głodowy mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem zagrożenia deportacjami tysięcy młodych ludzi objętych programem imigracyjnym zwanym Deferred Action for Childhood Arrivals, w skrócie DACA. Może do nich dojść w marcu w obliczu zakończenia odnawiania wniosków uczestnictwa w programie,

Proboszcz Graf zapowiada, że będzie głodował do momentu przedstawienia przez administrację ustawy lub dekretu gwarantującego Dreamersom pozostanie w Stanach Zjednoczonych. Pomysł deportowania imigrantów objętych programem DACA do krajów, z których pochodzą, ksiądz Graf określił jako niedorzeczny.

Program DACA dotyczy około 700 tysięcy osób przywiezionych do USA jako małe dzieci. Większość Dreamersów to osoby doskonale zasymilowane i osadzone w amerykańskiej kulturze. Wśród beneficjentów DACA znajduje się około 3 tys. Polaków.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. Jacek
  Jacek 17 stycznia, 2018, 06:46

  No to ksiezulek umrze z glodu Bo demokraci z republikanami nigdy sie nie dogadana!

  Reply this comment
 2. RP
  RP 17 stycznia, 2018, 09:37

  Troche schudnie. Takie postanowienie nowo roczne.

  Reply this comment
 3. Piotr-edler
  Piotr-edler 17 stycznia, 2018, 10:07

  Tak wy skurwysyny popieracie księdza? Widać od razu po was komunistyczne wychowanie! Ale pomiot szatański wyjechał zza ocean! Normalne śmiecie. No ale lump to lump i tylko takich reakcji (wpisów) należy się spodziewać… po skurwysynach!

  Reply this comment
 4. Piotr-elder
  Piotr-elder 17 stycznia, 2018, 10:45

  Nie edler tylko elder…niestety to jest to jak w póznym (dojrzałym) wieku spotykamy inne (niezrozumiałe) wyrazy. One brzmią podobnie „jeden chuj” w słyszeniu (cziz-czez) a znaczenia całkiem inne. Pewnie jak yankesowi szybko powiemy: ty wuju, ty chuju…to odbierze jako to samo….cha-cha – a dla nas różnica.

  Reply this comment
 5. Piotr-elder
  Piotr-elder 18 stycznia, 2018, 04:18

  I tak tego nie zrozumiecie.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*