Krztusiec na przedmieściach odporny na szczepionki?

Krztusiec na przedmieściach odporny na szczepionki?

Dwa nowe przypadki krztuśca zanotowano w liceum na północnych przedmieściach. Od września zachorowało tam już ponad 30 uczniów. Naukowcy podejrzewają, że przestała działać szczepionka.

Tylko w tym tygodniu zanotowano dwa nowe przypadki krztuśca w Stevenson High School w Lincolnshire na dalekich północnych przedmieściach. Od początku tego roku szkolnego na uporczywy kaszel zachorowało już 35 uczniów.

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że większość chorych uczniów była szczepiona przeciwko krztuścowi. Dlatego w ostatnim czasie szkołę odwiedzili naukowcy z federalnej agencji ds. zdrowia, Centers for Disease Control and Prevention, którzy próbują dociec, czy i dlaczego przestała działać szczepionka przeciw chorobie, która jest używana od lat 90.

Krztusiec, zwany również kokluszem (ang. whooping cough), to ostra choroba zakaźna układu oddechowego, charakteryzująca się nawracającymi napadami kaszlu i przedłużającą się dusznością. Krztusiec może być przyczyną zapalenia płuc i zapalenia ucha środkowego.

(jm)

fot.Depositphotos.com

Categories: Chicago, Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*