Kryzys budżetowy dotknie również City Colleges of Chicago

Kryzys budżetowy dotknie również City Colleges of Chicago

Do listy instytucji, na które kryzys budżetowy w Illinois wywrze negatywne skutki, dołączyła sieć koledży miejskich. Władze uczelni ogłosiły zwolnienie 120 pracowników.

Zmiany, ogłoszone przez rektora Juana Salgado, dotyczą również 10-procentowej redukcji wynagrodzeń dla osób na stanowiskach kierowniczych, sprzedaż siedziby przy 226 W. Jackson Blvd. i przeniesienie biur administracyjnych na kampusy w dzielnicach Englewood i Bronzeville. Większość zwolnień obejmie pracowników w centralnym biurze.

Szef uczelni dodał, że pozostałe oszczędności będą pochodzić z ograniczenia wydatków na przejazdy, redukcji materiałów i kontraktów oraz grafiku zajęć bardziej dopasowanego do wymogów studentów. Uczelnie miejskie mają również wyeliminować dopłaty do pensji oraz zwrot kosztów medycznych dla szefów lokalnych oddziałów.

City Colleges of Chicago od pewnego czasu doświadczają znacznego spadku zapisów. Do kryzysu przyczynia się 70-milionowy deficyt budżetowy, którego władze uczelni doświadczają od ostatnich dwóch lat. W kolegiach miejskich uczy się około 90 tys. studentów w siedmiu kampusach i w pięciu lokalizacjach satelitarnych.

(jm)

fot.Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*