Krystyna Bury namawiała do zabójstwa byłego męża

Krystyna Bury fot.Cook County sheriff’s office

Zarzut nakłaniania do zabójstwa byłego męża usłyszała mieszkanka północno-zachodniego przedmieścia. Z prośbą o dokonanie zbrodni zwracała się najczęściej do swojego chłopaka.

36-letnia Krystyna Bury, mieszkanka okolicy 100 Hawthorne Lane w Hoffman Estates, 18 sierpnia została oskarżona o namawianie do zabójstwa. Dwa dni wcześniej policja z Hoffman Estates otrzymała zgłoszenie, że w ciągu ostatnich miesięcy kobieta kontaktowała się z wieloma osobami w sprawie morderstwa byłego małżonka.

Według prokuratorów, kobieta od dawna żywiła urazę do byłego męża, mimo że po rozwodzie otrzymała dom oraz prawo opieki nad dzieckiem. Jednak w ostatnim czasie uraza przerodziła się w otwarte poszukiwania płatnego mordercy, szczególnie intensywne, kiedy była pod wpływem alkoholu. Do dokonania zbrodni Bury najczęściej nakłaniała swojego nowego partnera, a gdy ten odmawiał, zwracała się również do innych osób.

Z policyjnych rekordów wynika, że Bury pracowała jako masażystka.

Sąd nakazał kobiecie noszenie elektronicznej opaski i ustalił kaucję w wysokości 250 tys. dolarów. Krystyna Bury ponownie stanie przed sądem 14 września.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*