Kradzieże aut i napady rabunkowe m.in. w Jefferson Park

Przestępczość w Chicago stała się już smutną codziennością. W ostatnich tygodniach w północno-zachodnich rejonach miasta nasiliły się zarówno kradzieże samochodów, jak i napady rabunkowe z użyciem broni.

Do co najmniej 12 kradzieży aut doszło w ciągu 2,5 tygodna w dzielnicach Jefferson Park i Albany Park na północnym zachodzie Chicago. W większości przypadków skradziono samochody zaparkowane na ulicy. Niektóre z nich miały pozostawione w stacyjce kluczyki.

Na przełomie stycznia i lutego odnotowano również więcej napadów rabunkowych z bronią. Szczególne nasilenie tego typu ataków zaobserwowano w rejonie skrzyżowania ulic North i Cicero. Napastnik podchodził do ofiary i pod groźbą broni żądał oddania cennych przedmiotów.

Sprawca napadów rabunkowych, czarnoskóry mężczyzna w wieku 19-25 lat i ważący około 68-81 kg, ostatnio widziany był w czarnej bluzie z kapturem.

Osoby mogące udzielić informacji w sprawie kradzieży samochodów lub napadów rabunkowych proszone są o kontakt z policją pod numerem (312) 744-8263.

(jm)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*