Kradł dane osobowe, by opłacić wakacje w Disney World

ciągu minionych pię­ciu miesięcy Alexander Pera, manager restaura­cji w Lincolnshire aż 15 razy wyjeżdżał do Disney World na Florydzie i dwu­krotnie na rejsy firmo­wym wycieczkowcem. A to wszystko na koszt go­ści, a nawet pracowników restauracji .

pera-disney

26-letni Pera, mieszka­niec Chicago, został aresz­towany pod zarzutem kra­dzieży danych osobowych. Mężczyzna był managerem restauracji Eddie Merlot’s w Lincolnshire na północ­nym przedmieściu Chica­go, której specjalnością są steki i koktajl z wędzonych krewetek.

Zagorzały fan disnejow­skich uciech został zdema­skowany po tym, jak policja w Lincolnshire otrzymała meldunek o kradzieży i nadużyciach od władz Flo­rydy. Pera płacił za wakacje i rozrywkę za pomocą kart ryczałtowych kupionych przy pomocy skradzionych kart kredytowych – zarzuca florydzka policja.

W chwili aresztowania Pera posiadał przy sobie fałszywe dokumenty iden­tyfikacyjne, karty ryczałto­we oraz naładowaną broń palną.

Właściciel restauracji w Lincolnshire zapewnił, że współprauje z policją, która próbuje onaleźć ofiary nie­uczciwego managera.

Zdaniem śledczych, dane osobowe zostały skra­dzione wielu gościom re­stauracji. Policja apeluje do osób, które ostatnio od­wiedziły restaurację Eddie Merlot’s i nieoczekiwanie mają kłopoty ze swoją wia­rygodnością kredytową, by niezwłocznie się skon­taktowały się ze śledczymi telefonując na nr: (847) 913-2349.

Pera pozostaje w aresz­cie, ponieważ nie zapłacił 10 proc. od kaucji wyzna­czonej przez sąd na pół miliona dolarów.

(ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. klim z chicago
    klim z chicago 10 lipca, 2013, 18:48

    a nie moze sobie sam zaplac kaucji karta ryczaltowa?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*