KPA do Obamy: teraz pora na zniesienie wiz

Największa polonijna organizacja w USA z zadowoleniem przyjęła przedstawione przez Baracka Obamę plany przeprowadzenia reformy imigracyjnej. W specjalnym oświadczeniu przesłanym mediom, prezes KPA Fran Spula wyraził nadzieję, że następnym krokiem będzie zniesienie wiz dla Polaków podróżujących do USA.

fort. InformacjeUSA/ Frank Spula z zadowoleniem przyjął zapowiedź reformy imigracyjnej

fort. InformacjeUSA/ Frank Spula z zadowoleniem przyjął zapowiedź reformy imigracyjnej

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej podkreślił, że nielegalna imigracja i nieuregulowany status 11 milionów osób żyjących w USA są problemem, który „przynosi wstyd Ameryce”. Frank Spula z zadowoleniem przyjął zaproponowany przez Baracka Obamę plan, który doprowadzi do „naprawy amerykańskiego systemu imigracyjnego”. Prezydent we wtorek przedstawił zarys kompleksowej reformy imigracyjnej, na którą środowiska imigranckie czekały od kilku lat.

Propozycja administracji Obamy stwarza milionom nielegalnych imigrantów szanse na uregulowanie pobytu a ostatecznie nawet otrzymanie amerykańskiego obywatelstwa. Z dużym uznaniem prezesa KPA spotkała się zapowiedź usprawnienia funkcjonowania obecnego systemu legalnej imigracji, w tym skrócenie procedur łączenia rodzin.

Frank Spula wyraził także nadzieję, że ułatwienie procesów imigracyjnych, które dotyczą dużej liczby Polaków są szansą na objęcie Polski programem ruchu bezwizowego o co od lat aktywnie zabiega Kongres Polonii Amerykańskiej. Prezes KPA podkreślił, że zniesienie wiz dla Polaków podróżujących do Stanów Zjednoczonych byłoby oznaką „równego traktowania zagranicznych sojuszników” Stanów Zjednoczonych.

in

 

Categories: Chicago

Comments

 1. Optymista
  Optymista 1 lutego, 2013, 08:57

  Wizy już nie są takim priorytetem, obecnie ustawa emigracyjna jest krokiem milowym w drodze do pobytu dla milionów. Obama dotrzymuje słowa za to go trzeba cenić, walczy o biednych jak lew, Od czsów Clintona nie było takiego prezydenta, ekonomia i jej poprawa zaskakuje nawet najbardzie tępych-opornych republikanów i ich ekspertów. Tak przeszkadzali i torpedowali wszystkie dobre pociągnięcia rządu, Obama wygrał, wyszliśmy z depresji, ceny domów wzrastają.

  Reply this comment
  • niepokorny.
   niepokorny. 2 lutego, 2013, 14:08

   Tepota i glupota polonijna wzrasta w postepie geometrycznym. Twoja wypowiedz swiadczy o tym. Tak nieudolnego i aroganckiego prezydenta jeszcze Ameryka nie miala. Depresja i czarne lata dla USA dopiero nadchodza.

   Reply this comment
   • bogdan
    bogdan 2 lutego, 2013, 18:31

    Zgadzam sie ,ze tepota i glupota polonijna wzrasta w postepie geometrycznie o ilorazie zero.Domyslam sie,ze mowisz o obecnym prezydencie.Zostal on jednak wybrany w demokratycznych wyborach i nalezy to uszanowac.Co do nieudolnosci i arogancji nie zabieram glosu bo nie wiem.Podaj jakies przyklady.Bede wdzieczny.W sprawie depresji i czarnych lat to mysle ,ze dokonuje sie wolna poprawa.Cena paliw spadla,bezrobocie maleje,gospodarka sie rozkreca,gielda idzie w gore po okolo .3%-.5% a w ostatni piatek okolo 1%.

    Reply this comment
 2. TLu
  TLu 2 lutego, 2013, 07:03

  Pesymista mówi: gorzej być nie może. Optymista: może może!

  Reply this comment
 3. obywatel
  obywatel 4 lutego, 2013, 15:49

  zobaczycie zniesienie wiz… jak swinia niebo

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*