Kontrowersyjna decyzja komendanta straży z Maywood

Kontrowersyjna decyzja komendanta straży z Maywood

 Komendant straży pożarnej w Maywood uznał za przesadzone kontrowersje wokół jego rozkazu nakazującego strażakom usunięcie wszelkich patriotycznych symboli z hełmów i służbowych szafek.

Craig Bronaugh Jr. zapewnił ponadto, że czterech strażaków, którzy zostali odesłani do domu za niewykonanie rozkazu, może  powrócić do pracy.

− Po namyśle podjąłem decyzję o umieszczeniu na każdej szafce strażaka amerykańskiej flagi, którą dostarczy nasz departament. Trzeba wszystkim jednoznacznie wyjaśnić, że nigdy nie było problemu flag − mówił komendant podczas konferencji prasowej.  Dodał, iż zwolnieni do domu strażacy nie utracili zarobków.

Nadal pozostaje jednak niesmak po kontrowersyjnej decyzji.

− To jest bolesne. Koledzy mieli na hełmach nalepki upamiętniające 11 września. Znaczyły one dla nas bardzo wiele. Ja nosiłem swoją na hełmie od 11 września 2011 roku − mówił strażak David Flowers.

W wywiadzie dla telewizji WGN Bronaugh bronił swej decyzji, wyjaśniając, że została ona podjęta ze względu na plany renowacji wnętrz remizy i zamiar ujednolicenia wyglądu umundurowania strażaków.  (ak)

 

fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*