Konserwatywna republikanka rozważa start przeciwko Raunerowi

Jeanne Ives fot.Elect Jeanne Ives/Facebook

Republikańska posłanka stanowa Jeanne Ives rozważa start w przyszłorocznym wyścigu o fotel gubernatora Illinois. Konserwatywna polityk jest namawiana do stanięcia w wyborcze szranki przez część republikanów rozczarowanych zbyt liberalną, ich zdaniem, polityką Bruce’a Raunera.

Konserwatywni republikanie od dłuższego czasu krytykują zbyt liberalne decyzje gubernatora Raunera, w tym przyjęcie ustawy nadającej Illinois status stanu sanktuarium oraz zmiany planu finansowania stanowych szkół publicznych. Czarę goryczy na prawicy przelało podpisanie przez Raunera ustawy podtrzymującej liberalne prawo aborcyjne.

Jeanne Ives – posłanka stanowa z Wheaton jest wymieniana przez republikańskich polityków jako najodpowiedniejsza kandydatka na stanowisko gubernatora Illinois oraz osoba mogąca pokonać w prawyborach tracącego popularność Raunera.

Ives nie złożyła dotychczas wymaganych do wystartowania w wyborach dokumentów, ale jak sama mówi – „rozważa opcję startu przeciwko moralnie skorumpowanym politykom, którzy zawiedli nie wprowadzając reform wymaganych przez podatników, właścicieli biznesów i zwykłych obywateli”.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. diwron
  diwron 9 października, 2017, 15:20

  Powinna wystartować. Rauner udowodnił, że jest republikaninem tylko z nazwy.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 9 października, 2017, 20:58

   Tak, jak ty – glupi starcze, ze pragniesz rzadzic kobieca macica bo ubierasz sukienke.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*